turkiye-gundemi
Giriş Tarihi : 06-04-2023 23:52   Güncelleme : 06-04-2023 23:56

En kullanışlı tekerlekler

En kullanışlı tekerlekler

Tekerlekler, pek çok farklı amaç için kullanılan çok yönlü araçlardır. Ofis malzemelerinden, inşaat ekipmanlarına, mobilyalardan, sehpalara kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Bu nedenle, kullanışlı tekerlek modellerinin belirlenmesi, kullanışlı olması kullanım amacına ve ihtiyaca göre değişebilir.

Bu yüzden birçok çeşit teker bulunur ve bu tekerlekler kullanım alanına göre belirlenir.

İşte en kullanım alanına göre en kullanışlı tekerlekler

Kullanım Alanına Göre En Kullanışlı Tekerlekler

● Mobilya Tekerlekleri

Mobilyada tekerlek kullanımı oldukça yaygınlaştı. Bunun sebebi olarak mobilya grubunda tekerlek bulunması taşınabilir olduğunu gösterir bu sebeple mobilyalarda tekerlek kullanımı oldukça yaygınlaştı. Mobilya tekerlek modellerinde genellikle küre teker, plastik teker, şeffaf teker gibi teker çeşitleri kullanılır. Bunun sebebi mobilyalarda hem şık ve kullanışlı olarak görülmesidir.

Mobilya alanında en çok tercih edilen hem ofislerde hemde evlerde görülen döner tekerlerdir. Bu tekerler hem uygun fiyatlı olması, hemde herkes tarafından yaygın bir biçimde kullanılır olması durumundan dolayı mobilyada döner tekerler oldukça fazla görürüz.

● Sanayi Tekerlekleri

Sanayi alanında oldukça ağır yükler taşıyan tekerlekler kullanıldığı görülüyor. Ağır yükler taşıyan bu tekerlekler mobilya tekerleklerinden oldukça farklıdır. Sanayide kullanılan tekerlekler kendi içerisinde bile farklılık gösterebilir. Genellikle ağır sanayi alanında, çift tekerlekli, amortisörlü tekerlek, döküm tekerlek, polyamid tekerlek ve kauçuk tekerlek gibi tekerlek modelleri karşımıza çıkar. Bu tekerlekler belli kilogramlar dahilinde ağır yük taşıyabilen tekerleklerdir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu tekerleklerin kullanıma amacına uygun yükler taşıtmaktır.

Sanayi tekerlerinde en kullanışlı bulunan tekerlek amortisörlü tekerlek ve döküm tekerlekler olarak karşımıza çıkar. Bu tekerlekler oldukça fazla yük taşıma kapasitesine sahiptirler. Bunun yanı sıra bu tekerler uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

Bu yüzden en kullanışlı tekerlekleri kullanım yerine göre ve ağır yük taşıma kapasitesine göre ayırabiliriz

 

AdminAdmin