TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 12-05-2021 18:02

Emniyet 50 FETÖ imamının ensesinde!

Emniyet 50 FETÖ imamının ensesinde!

Güvenlik güçleri, Fetullahçı çeteye göz açtırmıyor. Örgütü ayakta tutmaya çalışan FETÖ, 50 imam görevlendirdi. İmamları yakalamak için harekete geçildiği, kadronun yakalanmasıyla 'gizli FETÖ’cüler'in deşifre olacağı bildirildi.

FETÖ’nün deşifre olmuş imamları yurtdışına çıkarma çabasını yoğunlaştırdığı öğrenildi. FETÖ’nün Pensilvanya’da yaptığı toplantıda örgütü toplamak için 50 imam görevlendirdiği tespit edildi. FETÖ’nün kararını öğrenen güvenlik güçlerinin 50 imamın ensesinde olduğu öğrenildi.

Aydınlık’ın edindiği bilgilere göre, FETÖ’ye yönelik operasyonlar aralıksız bir şekilde devam ederken, yapılan istihbari çalışmalarda FETÖ’nün Türkiye’deki örgütü ayakta tutmak için 50 imamı görevlendirdiği, bu 50 kişilik kadronun çok gizli çalıştığı belirlendi. Olayın öğrenilmesi üzerine güvenlik güçlerinin bu 50 kişilik kadroyu yakalamak için harekete geçtiğini kaydeden kaynaklar, “FETÖ ayakta kalmak için her yolu deniyor. Şimdi yeni bir hamle içindeler. Bu kadro yakalanırsa çeşitli kurumlardaki gizli FETÖ’cüler tamamen açığa çıkarılır. Örgütün gizli şirketleri, kritik mevkilerdeki adamları, yurt içindeki para kaynakları, irtibatları hepsi çözülür. Örgüt tamamen çökertilir” dediler.

FETÖ’nün çok dikkatli hareket ettiğini ancak kusursuz olmadığını ifade eden kaynaklar, örgüt içindeki bölünmenin de örgütün çökertilmesinde olumlu rol oynadığını ifade ettiler.

YUNANİSTAN’LA ORTAK ÇALIŞMA

Tespit edildiklerinden şüphelenilen imamların yakalanmaları durumunda gizli kadroları açık etmesinde endişe edilen imamların “acil” koduyla yurtdışına çıkarılması kararı alındığı öğrenildi. Örgütün ABD’nin de araya girmesiyle Yunanistan’la ortak çalıştığını belirten kaynaklar, “Kaçışlar için Ege denizi ve Trakya’daki Yunanistan sınırı kullanılıyor. Türkiye buralarda denetimi en üst düzeye çıkardı. Bu nedenle uygun zaman kolluyorlar. Sınırın Yunanistan tarafında ve Yunan adalarında FETÖ’cüler için gerekli önlem alınmış. Öte yandan Türkiye’de itirafçı olmalarından endişelenilen kişiler de aynı yolla yurtdışına çıkarılıp örgüt güvence altına alınmaya çalışılıyor. Bazılarının gitmek istemediği konuşuluyor. Onların tehdit edildiğine ilişkin duyumlar alınıyor” bilgisini verdiler.

OKUL VE DERSANELER

FETÖ, okul ve dershane faaliyetlerini de bitirmiş değil. Korona salgını nedeniyle okullar kapalı olmasına rağmen kapatılan okul ve dershanelerinin yerlerine yenilerini açmak için girişimlerini sürdürüyorlar. Dikkat çekmemek için çevrelerinde Atatürkçü, liberal, Ak Parti’ye yakın olarak bilinen isimlerle ortaklıklar kurmaya özen gösteren FETÖ’cülerin okul ve dershaneler için yurtdışından önemli miktarda para transferi yaptıkları öğrenildi. Örgütün birkaç yıl sonrasına göre hesap yaptığı, Türkiye’de örgütü yeniden ayağa kaldırmak için okul ve dershaneler üzerinden çalışmayı planladıkları vurgulanıyor.

Konuyu yakından takip eden kaynaklar örgütün dershane ve okul stratejisini, “Önce üçte bir ya da yarı ortaklık, sonra ortakları devre dışı bırakıp dershane ve okulların tamamını ele geçirme” olarak açıkladılar.

Aydınlık

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA