TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 27-11-2020 15:47

Ekrem İmamoğlu İzmit’te

Ekrem İmamoğlu İzmit’te

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ’ın Kocaeli’de toplu konutları yapacağı bölgedeki araziyi gezerek incelemelerde bulundu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kocaeli’nin İzmit ilçesi Arızlı bölgesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklarından olan KİPTAŞ’ın toplu konut projesini gerçekleştirecek olduğu araziyi gezdi. İmamoğlu’na ise incelemelerde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve KİPTAŞ Genel Başkanı Ali Kurt eşlik etti. 

“ÖRNEK OLMASINI BEKLİYORUZ”

İmamoğlu’nun yanındaki heyetle birlikte arazide incelemelerin ardından projeyle ilgili ilk açıklamayı yapan KİPTAŞ Genel Başkanı Ali Kurt; “Sosyal Konut projesi yapacağız. Bazı değişikliklere gidiyoruz. Önümüzdeki ay içerisinde temel atma ve lansman projelerimizi paylaşacağız. Yakın zamanda tamamlama sürecine gireceğiz. 143 bağımsız birimden oluşan bir proje. Yeni dönemdeki en büyük anlayış şeffaf olmak. 10 binin üzerinde kişilerin katılımıyla projenin işleyişine başlayacağız. Bundan sonra yapılacak diğer sektör temsilcilerine örnek olmasını bekliyoruz.” dedi.

“HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Ardından açıklamalarını gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet; “İzmit Belediyesi’yle çok güzel işlere imza atacağız demişti ve bugün sözünü tuttu. Sadece İstanbul değil İBB tüm kentlere eline uzatmaya çalışıyor. Ekrem başkanımızı ziyarete gitmiştik sizinle bir araya gelip masaya oturalım dediler ve İzmit için çalışmaya başlayalım dedi. Bu projelerin en büyük ayağı olan deprem konutları sosyal konut projemizi hayata geçireceğiz. Çok hızlı bir şekilde KİPTAŞ satın alma işlemleri halletti. Yakın zamanda da temel detaylarını belirlemiş olacağız. Sektöre de model olabilecek bir projeyi İBB ile imza atacağız. Sayın Başkanıma ve değerli ekibine çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

“HEP BERABER HAREKET EDEBİLME KABİLİYETİNİ GELİŞTİRMELİYİZ”

Son olarak konuşmasını gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; “Başkanımızla bugün burayı görmek istedik. İlişkilerimizin nasıl gittiğine dair de belediyede bir araya geleceğiz. İstanbul her açıdan Türkiye’nin lokomotifi. Bu şekilde kalmamalı başka bir boyutu da İstanbul’un yakın coğrafyasına çok sıkı bir diyalogla iletişimi geliştirme zorunluluğu var. Neredeyse Bolu’dan Edirne’ye kadar hatta Marmara bölgesini baştan aşağıya etkileyen bir kenttir İstanbul. Buradaki yoğun üretim, sanayi ve kentleşme bu şehre bazı sorunları yaşatıyor. Hep beraber hareket edebilme kabiliyetini geliştirmeliyiz diye düşündük. 

“HANGİ SİYASİ PARTİ OLURSA OLSUN KAPIMIZ AÇIKTIR”

Komşuyuz ama bir nevi iç içe girmiş boyutta İstanbul ve Kocaeli. Askında bu büyük şehrin İzmit’te lokomotifi. Sağlıklı diyalog biçimi bizi bu sonuçlara ulaştırdı. Deprem hepimizin öncelikleri. Özellikle deprem adına atılacak her adımda her zaman iyi iletişimde olmalıyız. İnşallah şehirlerimizi depremden en az etkilenecek sağlam yapılar oluşturacağız. Umarım Fatma başkanımızla çok güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz. Belediyemizin kapısının hangi siyasi partili olursa olsun bizim belediyemizle iş yapmak isteyen, ilişkileri geliştirmek isteyen herkese ardına kadar açıktır.” ifadelerine değindi.

Kocaeli Koz/Enkocaeli

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA