Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 30-11-2019 22:12   Güncelleme : 30-11-2019 22:23

Ekipler göle düşen gençleri böyle aradı

Ekipler göle düşen gençleri böyle aradı

Ferizli ve Karasu İlçesi sınırında bulunan Akgöl’e balık tutmak için giden ve sandalın alabora olması sonucu göle düşen 3 gençten 2’sine ulaşıldı. Ekipler, Polis Dalgıçlar, Jandarma, Arama Kurtarma STK’ları arama çalışmalarına devam ediyor.

AFAD Sakarya yetkilileri şu bilgileri aktardı:

"Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezimize gelen bilgiler doğrultusunda Ferizli ve Karasu İlçesi sınırında bulunan Akgöl’e balık tutmak için giden ve sandalın alabora olması sonucu göle düşen 3 gençten birinin vatandaşların yardımıyla kurtarıldığı ve 2 gencin kayıp olduğu ihbarı üzerine bölgeye AFAD Ekipleri, Kocaeli Polis Dalgıçları ve Gönüllü Arama Kurtarma Ekipler sevk edildi.

BİRİ ÖLDÜ

Ekipler bölgeyi bilen vatandaşların da yardımıyla su üstünde ve su altında arama tarama çalışmalarına başlayarak 1 gencimizin su altında cansız bedenine ulaşılarak sağlık ekiplerine teslim edildi.

KAŞKAŞ BİLGİ ALDI

Bölgede arama / tarama çalışmalarına katılarak incelemelerde bulanan ve bilgiler alan İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş kayıp vatandaşların aileleri ile görüştü. İl Müdürümüz; ‘Balık tutmak için sandalla göle açılan gençlerimiz sandalın alabora olması sonucu göle düşüyor ve bir gencimiz vatandaşların da yardımıyla kurtarılarak hastaneye kaldırılıyor, maalesef diğer gencimizin cansız bedenine 17.30 sularında ulaştık. Ekipler su altında ve su üstünde arama / tarama çalışmalarını havanın kararmasıyla 20.30 da sonlandırarak sabah devam edecekler, gencimizin ailesine sabırlar diliyorum’ dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA