Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 13-02-2020 11:27   Güncelleme : 13-02-2020 11:56

Düzce'den sonra bu kez de Kocaeli'de köpeği silahla vurdular..!

Düzce'den sonra bu kez de Kocaeli'de köpeği silahla vurdular..!

Düzce'den sonra bu kez de Sakarya'nın diğer komşu ili olan Kocaeli'de bir köpek silahla vuruldu. Sırtından vurulan köpek tedavi altına alındı. "Karam" adı verilen yaralı köpeğin tedavisini hayvanseverler üstlendi. Tedavi masraflarına destek çağrısında bulunan hayvanseverler, acı içinde kıvranan köpeği dağ başında buldu.

BESLEME YAPAN HAYVANSEVERLER BULDU

Hayatta kalabilmek için sürünen ve diğer köpeklerden de şiddet gördüğü tahmin edilen köpeğin vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar oluştu. Dişi köpeği bu halde bulan hayvanseverler karnını doyurdu ve kliniğe götürdü. Açlıktan ve susuzluktan bir deri bir kemik kalan köpek, Kocaeli'nde bir bölgede besleme yapan gönüllüler tarafından bulundu.

SIRTINDAN VURULMUŞ

İlk tetkiklerde sırtından silahla vurulduğu belirlenen yaralı köpek ameliyat edilmek üzere Ankara’ya gönderildi. Karam adlı köpek aynı zamanda fizik tedavi görecek. İki kez MR çekilen köpeğe isabet eden kurşunun omuriliğine hasar verdiği, ayaklarında az da olsa his olduğu ifade edildi. Yürüme şansı olduğu belirtilen köpek zor bir süreç geçirecek. 

3 AYDIR TEDAVİ GÖRÜYOR

Üç aydır klinikte tedavi gören köpeğin yaraları iyileşmeye başladı. Yatalak olduğu için zaman zaman yeni yatak yaraları açıldığı ifade edilen köpeğin yara bakımı yapılıyor, enfeksiyon tedavisi görüyor ve kortizon alıyor. Yürümesi için en az üç aya daha ihtiyacı olduğu belirtilen köpeğin kurşun isabet eden sırtında büyük yaralar var... Yaraların kapanması zaman alacak. Artık emin ellerde ve güvende olan köpeğin tedavi masraflarına destek çağrısında bulunuldu. 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA