Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 06-01-2021 09:52   Güncelleme : 06-01-2021 11:45

Duruşma için gelen Engin Özkoç Adliye önünde canlı yayın yaptı

Duruşma için gelen Engin Özkoç Adliye önünde canlı yayın yaptı

5'i tutuklu 7 şüphelinin yargılandığı patlama davası duruşmasına CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da katılıyor. Özkoç duruşma öncesi Sakarya'ya geldi ve adliye sarayı önünde yapılan canlı yayında konuştu. Engin Özkoç şunları söyledi: 

"SİYASİ DEĞİL, MAĞDURİYET DAVASI"

"Onlar içlerini dökmek istiyorlar. Yetkililerden anlayış bekliyoruz. Kimse buraya taşkınlık yapmaya gelmedi. Adalet aramaya geldiler. Ben siyasi partili olarak değil insan olarak buradayım. Bu bir siyasi dava değil mağduriyet davasıdır. Şu parti bu parti yok. Biz Sakaryalıyız. Bu davaya sahip çıkılmasını istiyoruz"

"KATİLLER HAK ETTİKLERİ CEZAYI ALSIN"

Patlamada yaşamını yitiren işçilerden Sebahattin Tepeçınar'ın ablası Hatun Tepeçınar, Hendek'teki iş katliamının göz göre geldiğini anlattı. Abla Tepeçınar katillerin hak ettikleri cezayı almasını istedi ve şöyle konuştu: 

"Yanlı adalet istemiyoruz. 7 tane emekçi can verdi. Katillerin hak ettikleri ceza ile yargılanmalarını istiyorum. Söylenilen cezalar bizi çıldırttı. Acıdan konuşamıyorum. Bir sürü yetim kaldı geride. Coşkunların burda çalıştırdığı insanlar garibandı, baskı ve şiddetle çalıştırdılar. Bağıra bağıra patlayacağız diye başta kardeşimin başını yediler. Kendim de orada çalıştım. Koruma yok. Arkadaşım yanımda alev aldı. Patlayıcı üreten fabrikada güvenlik yoktu. Sadece ben değil yüzlerce insan bunu söylüyor. Devletten bu emekçilerin hakkını istiyoruz."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA