Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 10-02-2020 13:53   Güncelleme : 10-02-2020 14:04

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın o sözleri tepki çekti

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın o sözleri tepki çekti

Maraş'ın Pazarcık ilçesinde yatılı Kuran kursunun açılışına katılan ve bir zamanlar Sakarya Üniversitesinde öğretim görevlisi olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye'de 2 bine yakın yatılı Kuran kursu olduğunu belirterek, "Kuran kurslarımızın bulunduğu yerlere biz ne diyoruz biliyor musunuz? Şeytandan korunmuş bölgeler" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Pazarcık İlçe Müftülüğü’nce yaptırılan Pazarcık Yatılı Hafızlık Erkek Kur'an Kursu’nun açılış törenine katıldı.

Erbaş yaptığı konuşmada, Türkiye’de 2 bine yakın yatılı Kuran kursu olduğunu belirtti.

Erbaş, şunları söyledi:

"Kuran kurslarımızın bulunduğu yerlere biz ne diyoruz biz biliyor musunuz? Şeytandan korunmuş bölgeler. Çünkü, Rabbimiz buyuruyor ki, bir yerde eğer Allah zikredilirse oraya şeytan yaklaşamaz. Allah’ın Kuran-ı Kerim’i orada okunursa oraya şeytan yaklaşamaz. Kuran-ı Kerim’e uyduğumuz sürece, Kuran-ı Kerim bu topraklarda okunduğu, yaşandığı sürece inşallah biz bu toprakları şeytanın hilelerinden, fitneden tefrikadan, kötülükten muhafaza edeceğiz. Bizim Kuran kurslarımız kötülüklerden insanları uzaklaştırmanın merkezleridir."

birgün

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA