Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 12-03-2021 10:23   Güncelleme : 12-03-2021 10:31

Diyanet Basın Müşavirinden, Ekonomist Sönmez’e Ali Erbaş yanıtı

Diyanet Basın Müşavirinden, Ekonomist Sönmez’e Ali Erbaş yanıtı

Ekonomist Mustafa Sönmez; "Sınavdasın Ali Erbaş, yoksullarla birlikte. Nereden çıktı Koç’un Amerikan Hastanesi Yukarıdaki takip ediyor seni. Kılıç yanında mı?" iddiasında bulundu. Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşaviri Burak Orhan, Mustafa Sönmez’i eleştirerek, "Daha birkaç ay önce sahte hesapların yalan mesajlarını paylaşıp komik duruma düşmüştü. Yine bir yalanı paylaşmış. Sayın Başkanımız Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavisini sürdürüyor biliyor musunuz. Sanırım Gülnaz Şırınga kaynağınız. Bakalım bunu da silecek misiniz?" diye sordu.

Bir zamanlar Sakarya Üniversitesinde öğretim üyesi olan ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın tedavisi Ankara Şehir Hastanesi'nde devam ediyor.

ANKARA'DA AMERİKAN HASTANESİ YOK!
Bazı gazeteci, avukat, ekonomist ve akademisyenler; Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Amerikan Hastanesi'nde tedavi gördüğünü iddia etti. Ankara'da Amerikan Hastanesi bulunmuyor.

İŞTE YALAN PAYLAŞIMDA BULUNAN EKİP
Gazeteci Mine Kırıkkanat, Ekonomist Mustafa Sönmez, KOSGEB Eski Denizli Bölge Müdürü Kemal Bildiş ve Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu; Prof. Dr. Ali Erbaş'ın tedavisinin Amerikan Hastanesi'nde sürdüğü yalanını paylaştı.

Mine Kırıkkanat'ın; Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında seviyesiz paylaşımda bulunması kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

ORHAN: "SANIRIM GÜLNAZ ŞIRINGA KAYNAĞINIZ"
Ekonomist Mustafa Sönmez; "Sınavdasın Ali Erbaş, yoksullarla birlikte. Nereden çıktı Koç'un Amerikan Hastanesi? Yukarıdaki takip ediyor seni. Kılıç yanında mı?" iddiasında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşaviri Burak Orhan, Mustafa Sönmez'i eleştirerek, "Daha birkaç ay önce sahte hesapların yalan mesajlarını paylaşıp komik duruma düşmüştü. Yine bir yalanı paylaşmış. Sayın Başkanımız Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavisini sürdürüyor biliyormusunuz. Sanırım Gülnaz Şırınga kaynağınız. Bakalım bunu da silecek misiniz?" diye sordu.

KEMAL BİLDİŞ DE AYNI YALANI PAYLAŞTI
KOSGEB Eski Denizli Bölge Müdürü Kemal Bildiş de, Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Amerikan Hastanesi'nde tedavi gördüğü yalanını şöyle paylaştı:

"Hastalanan herkes istediği zaman Amerikan Hastanesi'nde tedavi olabiliyor ise Ali Erbaş'ın da orada tedavi olmasında mahsur yoktur... İsteyen vatandaş orada tedavi olamıyor ise bu muhteremin ayrıcalığı nedir?"

"Niçin övündükleri şehir hastanesinde tedavi olmuyor? Ali Erbaş'ın tedavisi Amerikan hastanesinde yapılıyormuş."

"Aklımda deli sorular? Ali Erbaş corono tedavisi için Şehir Hastaneleri yerine Amerikan Hastanesi'ne yatmış. Niçin Amerikan hastanesi? Parasını kim verecek?

EDİZ YORAZ'DAN TEDAVİ GÖREN ALİ ERBAŞ HAKKINDA ÇİRKİN PAYLAŞIM
Ankara Barosu avukatlarından Ediz Yoraz da; "Avukat Ali Erbaş neden çok sevdiği Arapların hastanesine ya da görevlisi olduğu devletin hastanesine değil de Amerikan hastanesi'ne sığınmış?.. Can tatlı mı gelmiş?" iddiasında bulundu.

HABLEMİTOĞLU'NDAN YALAN PAYLAŞIM
Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu da; söz konusu yalanı paylaştı ve "Ali Erbaş için sağlığı ile ilişkili bir şey söylemek istemem. Nasılsa dua ile iyileşeceğine inanan biri olarak kendisi ve çevresindekiler gereğini yapar. Buradaki soru; şehir hastanelerinde yer mi yoktu? Şehir hastanelerinde yer vardı da suyu mu çıktı?" diye sordu.

ÖZÜR DİLEMEDİ, PAYLAŞIMINI SİLMEDİ
Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, yalanın ortaya çıkmasının ardından, "Ali Erbaş'ın basın danışmanı Burak Orhan bugün benim ofisimi arayarak asistanıma not bırakmış. Ali Erbaş'ın tedavisi Amerikan Hastanesi değil Şehir Hastanesinde sürüyormuş. Bana doğrudan iletildiği için paylaşıyorum..." dedi.

Sabah

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA