TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 09-06-2021 10:55   Güncelleme : 09-06-2021 10:57

Dilipak ile Karagül mahkemelik oldu

Dilipak ile Karagül mahkemelik oldu

Geçtiğimiz aylarda Sakarya'ya gelen ve kenevir tarlasını gezen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül ile yaşadığı tartışmanın ardından kendisi hakkında suç duyurusunda bulundu. Dilipak, dava dilekçesinde Karagül’ü iddialarını ispat etmesini istedi.

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Yeni Akit gazetesinin yazarı Abdurrahman Dilipak, kendisine yönelik "Türkiye’ye karşı bir uluslararası komplonun bir parçası olduğu kanaati oluşturmaya yönelik olarak BAE, Dubai, Bin Zayet ekseninde bir konumlanma işareti alıyorum" diyen Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül'le yaşadığı tartışmanın ardından, başsavcılığa kendisi aleyhinde suç duyurusunda bulundu.

Dilipak, dava dilekçesinde Karagül’ü iddialarını ispat etmesini istedi, konunun MİT ve emniyetten araştırılması, adı geçen Ahmet Taşgetiren'in de incelenmesini talep etti.

Karagül’ün daha önce Yeni Şafak gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni olması dolayısı ile gazete arşivinde Dilipak aleyhine bilgi ve belge varsa onların da savcılığa celbi için gazetenin bağlı olduğu grubun yönetim kurulu başkanı ve CEO’sunun tanık olarak dinlenmesi de talep edildi.

NE OLMUŞTU?

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, geçen haftalarda açılışı yapılan Taksim'deki camiyle alakalı bir haberdeki "Camide diğer semavi dinler için de ibadet alanlarının bulunduğu" ifadesine dikkat çekerek "Bu ne anlama geliyor?" diye yazmıştı.

Dilipak'ın paylaşımına Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül tepki gösterirken  "Şimdi de Taksim Camii'ne çamur atmaya başlamış... Hem de bir yalan haber üzerinden. BAE, Dubai, Bin Zayed ekseninde bir konumlanma işaretleri alıyorum" demişti.

Karagül'e yanıt veren Dilipak da isim vermeden "Birileri kendi havuz medyalarında çıkan habere ses çıkartmıyor. Bu nedir diye sormayı saldırı bahanesi sayanları Allah'a ve adalete havale ediyorum" yazmıştı.

Cumhuriyet

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA