Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 25-06-2020 11:20   Güncelleme : 25-06-2020 12:25

Dilipak canlı yayında yine keneviri savundu: Yargıya gideceğiz

Dilipak canlı yayında yine keneviri savundu: Yargıya gideceğiz

Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak katıldığı canlı yayında yine keneviri savundu. Dilipak, Zanka TV'de Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin kenevir ekme projesini de yorumladı.

KONU BAŞLIKLARI

Zanka Medya Genel Yayın Yönetmeni Ferit Atay’ın konuğu olan Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak "1) Neden corona yalanları dedi? 2) Yeni dünya düzeni mi kuruluyor? 3) Erdoğan'a kızgın mı? 4) AK Parti'nin değiştiğini düşünüyor mu? 5) Kemalizm tartışmalarına ne diyor? 6) Siyasal İslam kavramı hakkında ne düşünüyor? 7) Ayasofya tartışmalarına nasıl bakıyor? 8) Eğitime neden Karşı? 9) Kenevir konusunda neden ısrarlı?" sorularına yanıt verdi. 

Her fırsatta keneviri gündeme getiren Abdurrahman Dilipak canlı yayında şöyle konuştu:

"KANSERİ, ALZHEİMERİ ÖNLER, RADYASYON EMİCİDİR"

"Dünyada sadece 5 bitki olsaydı, insanlar hayatını idame ettirebilirdi. Bunlardan biri de kenevirdir. Keneviri her şeye katabilirsiniz. İlaç olarak da gıda olarak da kullanabilirsiniz. Hem benzin hem mazot olarak kullanabilirsiniz. Yağları soğuk sıkım yaparsanız son derece sağlıklı olur. Kozmetikte de kullanabilirsiniz. Suyunu sıksanız balıktan daha fazla omega yağı var. Ektiğiniz toprağı kanserleşmekten kurtarır, islah eder. Radyasyon emicidir.

"SAKARYA'YA GİTTİM, GÖRDÜM"

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarıma uygun olmayan alana ekim yaptı. Oksijen yayıyor. Gittim, gördüm. Astım hastaları için ciddi rahatlatıcı. Arı bitini öldürür. Bitkilere fayda verir. Haşaret ve domuzu yaklaştırmaz. Kuşlar için inanılmaz nimet. Oksijen demek.. Domates patates için de insanlar için de bir şifadır. Yüksek ısıda yakarsanız kok kömüründen daha fazla ısı sağlar. Tekstil veya otomotiv sektöründe kullanılır. Petrokimyada kullanabilirsiniz. Organik bazlıdır. Çimento torbası yapabilirsiniz. Sigara kağıdı yapabilirsiniz. 700 derecede alev alıyor. Yanmıyor, eskimiyor.

"THC MADDESİ İLE MAFYAYI DEVRE DIŞI BIRAKABİLİRSİNİZ"

Dişisinin tepesindeki THC (Tetrahidrokannibonol) maddesi harukülade bir nimet. Bu madde alzheimer hastaları için çok önemli. Konsantre olarak üretirseniz uyuşturucudan insanı kurtarmaya da yarar. Uyuşturucu kullananlara THC yi ücretsiz verelim. Dilinin altına 2 damla damlatsın. Herşeyi unutur. 15 dk içinde beyin bloke olur, sonra ayıkıyorsunuz. Sonra işinize devam edebilirsiniz. Eroinden, bonzaiden çocuklarımızı THC maddesi ile kurtarabilirsiniz. Esrarın etken maddesi olan THC yi tıbbi denetim altında ve ücretsiz verirseniz, mafyayı da devre dışı bırakırsınız.

"KANITLANMIŞ 50 BİN ÇEŞİT FAYDASI VAR"

50 bin kataloglanmış faydası var. 1 tane kötü kullanımı var. Baliciler, tinerciler var ülkemizde... Tiner çok daha tehlikeli. Beyin hücrelerini öldürüyor. Doğru kullandığınızda kenevir şifadır. Evinizin balkonuna kenevir dikin. Oksijeniniz artsın. Alzheimer için de, kanser için de harikadır. Aseton da uyuşturucudur. Bonzai de öyle.. Esrarın biyolojik riski sigara kadar bile değildir.

"KENEVİR ALLAH'IN NİMETİ"

Kenevir Allah'ın bir rahmeti ve bize sunduğu imkandır. Akademi ve bürokrasi Allah'ın bir nimetini murdar ettikten sonra sana izin veririm diyor. Korona belası geçsin bu konu için yargıya da gideriz. Şeker esrardan daha tehlikelidir. Rafine şeker de, tuz da zehirdir. 

"KENEVİRİ YAKMAK KİMSEYE FAYDA VERMEZ"

Kullanmayıp sadece ekimini dahi yapsanız faydalıdır. Keneviri ele geçirdiniz mi yakıyoruz. Yakmak böceklere de, kuşlara da havaya da zararlıdır. Tarım işletmeleri gözetiminde üretirsiniz zararı olmaz. Yakınca kime ne faydası oluyor.

"KENEVİRİN SUYUNU İÇİN"

17 bin çeşidir var. İster ye ister iç.. Biz bunun çayını yaptık, pastasını yaptık. Beyin fonksiyonlarını çalıştırır. Kenevirli su harika bir üründür. Tuğla yapın, hafif olur, çelik kadar dayanıklı olur. Yanmıyor, alev almıyor. İnşaatta da kullanabilirsiniz. Marmara Üniversitesi ile ortak çalışacağız. 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA