TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 19-06-2020 15:19   Güncelleme : 19-06-2020 15:28

Devletin verdiği kırmızı plakalı araç ile eylem!

Devletin verdiği kırmızı plakalı araç ile eylem!

HDP’lilerin Kandıra cezaevi önünde yapmayı planladığı eylem için HDP’li Pervin Buldan, devletin verdiği kırmızı plakalı araçla geldi.

HDP'li belediyelere atanan kayyumlar, belediye eş başkanlarının tutuklanması ve en son HDP Milletvekilleri Leyla Güven ile Musa Farisoğulları’nın vekilliklerinin düşürülüp tutuklanmaları üzerine HDP, “Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü" adlı bir etkinlik düzenleme kararı aldı. Edirne’den başlayacak olan yürüyüş çerçevesinde grup bugün Kandıra Cezaevine gelecek.

ARAÇLAR DURDURULUYOR

Kocaeli Valiliği ise geçtiğimiz günlerde kent genelinde eylem yasağı kararı almıştı. Bu karar sonrası bölgede güvenlik güçleri önlem aldı. Cezaevine gelen tüm araçlar tek tek durdurularak arandı. Yol güzergahında iki noktada önlem alan güvenlik güçleri Kandıra cezaevi önündeki yolu kapattı. Gelen araçlar başka yollara yönlendiriliyor.

KIRMIZI PLAKA

HDP’li gruptan önce, HDP eş Genel Başkanı Pervin Buldan geldi. Buldan’ın devletin verdiği kırmızı plakalı araçla gelmesi dikkat çekti. Güvenlik önlemi alan polis ekipleri HDP’li grubunun geçişine izin verilmeyeceği açıkladı. Sadece milletvekili olanlar geçebilecek.

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA