SPOR
Giriş Tarihi : 04-10-2021 11:40   Güncelleme : 04-10-2021 12:32

Deniz Öncü men cezası aldı, Kenan Sofuoğlu moral mesajı attı

Deniz Öncü men cezası aldı, Kenan Sofuoğlu moral mesajı attı

Tech3 Moto3 sürücüsü Deniz Öncü, Pazar günü Amerika Grand Prix'sinde, kırmızı bayrağın çıktığı korkunç bir kazaya sebebiyet verdiği için iki yarıştan men cezası aldı.

MORAL MESAJI ATTI

Ak Parti Sakarya Milletvekili ve TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu Deniz Öncü'ye moral mesajı attı. Sofuoğlu, "Deniz Öncü, yalnız değilsin. Bilerek birşey yapmadın ve insanların seni suçlamasını dert etme, bu halk başarını sevmiyor" diye yazdı. 

İşte ayrıntılar: 

Deniz Öncü, Amerika'da gerçekleştirilen yarışta Gresini sürücüsü Jeremy Alcoba'yı 11. ve 12. virajlar arasındaki düzlükte arkasında tutmaya çalışıyordu ve yaptığı savunmanın ardından, Alcoba kendisine çarptı.

Alcoba düzlükte büyük bir süratle yere düştü. Ardından gelen Andrea Migno ve şampiyona lideri Pedro Acosta, kendisine çarptılar ve düzlükte yere savruldular.

Temasın etkisiyle hava savrulan ikili, ardından ağır şekilde yere düştü. Neyse ki sürücülerin hepsi olaydan yara almadan kurtuldu.

İlk startın ardından, yarışın sekizinci turunda Filip Salac da kaza yapmış ve yarış, kırmızı bayrakla durdurulmuştu. Deniz'in olayı da, kırmızı bayrak sonrası beş turluk bir yarış gerçekleştirme kararının ardından geldi.

Bu beş turluk yarışın üçüncü turunda yaşanan olayın ardından yarış tekrar başlamadı ve pazar günkü yarışı sonucu, kırmızı bayraktan önceki orijinal başlangıcın sonucuna göre belirlendi. Olaya neden olduğu için Deniz'e, Emilia Romagna ve Algarve yarışlarından men cezası verildi. Deniz her iki yarışta da yer alamayacak.

Hakemlerden yapılan açıklamada, Deniz'in "sorumsuz" hareket ettiği ve kurallara uymayarak, başka bir sürücünün kaza yapmasına sebep olduğuna yer verildi. Sonuç olarak da kendisine iki yarış men cezası geldi.

Hakemler ayrıca Tech3'nın karara itiraz etmeyeceğini doğruladılar. Böylelikle Deniz'in iki yarışta olmayacağı kesinleşmiş oldu.