SİYASET
Giriş Tarihi : 25-12-2019 15:35   Güncelleme : 25-12-2019 16:02

Davutoğlu'nun "A takımı ve gölge kabine" listesi iddiası

Davutoğlu'nun

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun partisiyle ilgili iki liste sosyal medyada paylaşıldı. Davutoğlu'nun A takımı ve gölge kabinesi olduğu iddia edilen listede sürpriz isimler var. Seçim ve Hukuk İşlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığı için Sakarya eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün adı geçiyor

Geçtiğimiz günlerde resmen ilan edilen Gelecek Partisi’nde vitrin şekilleniyor. Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'nun bugünkü toplantıda A takımını ve gölge bakanlarını seçmesi bekleniyordu. 

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Davutoğlu'nun Parti Başkanlık Kurulu ve Politikaları izleme Kurulu listesi olduğu iddia edilen iki liste paylaşıldı. Listede ilginç isimler var. 

Gelecek Partisi’nin başkanları

Parti Başkanlık Kurulu üyeleri birim başkanlıklarından oluşan genel başkan yardımcılıklarından teşekkül ediyor. Parti Başkanlık Kurulu üyeleri; Siyasi İşler Başkanlığı, Teşkilat Başkanlığı, Seçim ve Hukuk İşleri Başkanlığı, Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanlığı, Politika İzleme Kurulu Koordinatörlüğü, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, Sosyal Politikalar Başkanlığı, İletişim Başkanlığı, İnsan Hakları Başkanlığı, Parti İçi Eğitim Başkanlığı, Dış İlişkiler Başkanlığı, Araştırma, Geliştirme ve Bilişim Başkanlığı, Kültür ve Sanat Politikaları Başkanlığı, Kadın Politikaları Başkanlığı, Gençlik Politikaları Başkanlığı,  İdari ve Mali İşler Başkanlığı ve Genel Sekreter’den oluşuyor.

Gölge bakanların olduğu iddia edilen liste

Politika İzleme Kurulu (PİK) sadece Genel Merkez bünyesinde ve doğrudan Genel Başkan’a bağlı olarak oluşturulan bir kurul olarak çalışacak. Genel Başkan PİK üyeleri arasından bir koordinatör seçecek.

16 bakanlığı izleyecek politika izleme birimleri adeta bir “gölge” bakan gibi çalışacak, haftalık raporlar hazırlayacak. Bakanlıkların icraatları yakın mercek altına alınacak.Davutoğlu'nun gölge kabinesi olduğu iddia edilen kabinede şu isimler var.

internethaber

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA