Hendek
Giriş Tarihi : 29-07-2020 14:01

Danıştay itirazı reddetti... Yargı yolu açıldı

Danıştay itirazı reddetti... Yargı yolu açıldı

Hendek Belediyesi’nin önceki dönem başkanları Ali İnci ve İrfan Püsküllü’nün de aralarında bulunduğu 32 kişi, açılacak soruşturmada kendi dönemleriyle ilgili savunma yapacaklar.

İçişleri Bakanlığı; İnci ve Püsküllü'nün yanısıra meclis ve encümen üyeleri, bazı müdürler hakkında "18 uygulaması, usulsüz satışlar, belediyeyi zarara uğratma gibi suçlamalar" için soruşturma izni vermişti. Bakanlığın soruşturma iznine Danıştay nezdinde yapılan itiraz reddedildi ve yargı yolu açıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma izni verilmesinin ardından haklarında şikayette bulunulan isimler Danıştay’a itiraz etmişlerdi. Danıştay, Bakanlığın verdiği soruşturma izninin yerinde olduğuna ve soruşturma açılmasına hükmetti.

Buna göre Ali inci, İrfan Püsküllü, Belediye Başkan Danışmanı M.A, Yazı İşleri Müdürü R.Ş., Yazı İşleri eski Müdürü H.Ö, Mali Hizmetler Müdürü H.Ç, Eski Mali Hizmetler Müdürleri M.A, A.S ve T.U, Eski İmar ve Şehircilik Müdürleri S.U, T.K,, Emlak İstimlak Müdürü H.D, Eski Emlak İstimlak Müdürleri S.P,, Uzlaşma Komisyon Üyeleri F.İ, Eski Belediye Meclis Üyeleri İ.D, İ.B, B.D, M.N.A, H.U.Y, A.K, S.S, A.İ., A.B, C.Ç, İ.A., Y.Y., A.B., H.Ö. için yargı süreci başladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA