SİYASET
Giriş Tarihi : 12-01-2022 12:49   Güncelleme : 12-01-2022 13:14

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Engin Özkoç'a sert cevap: Ahlâk yoksunu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Engin Özkoç'a sert cevap: Ahlâk yoksunu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Engin Özkoç'a sert yanıt geldi. Erdoğan "Bu ahlak yoksunu FETÖ ile haşa Allah laflığını yan yana kullanarak ne kadar sefil ne kadar habis bir zihniyete sahip olduklarını gösterdiler" dedi.

Erdoğan'ın grup toplantısındaki konuşmasının ilgili bölümü şöyle:

"Daha grup başkanvekilinin evlatlarımızın dinini, Diyanet’i öğrenmesiyle ilgili sarf ettiği skandal ifadelerin üzerinden bir hafta geçmeden önceki gün alçaklık bayrağını Bay Kemal’in bir başka yardımcısı devraldı. Bu ahlak yoksunu FETÖ ile haşa Allah lafını yan yana koyarak ne kadar sefil zihniyete sahip olduğunu bir kez daha gösterdi. Bırakın artık dinimizi istismar etmeyi, dürüst olun dürüst. Artık bu yaptıklarınız tutmuyor.

Ortaklarınızdan bir tanesi soyadı neyse...  Malum terör örgütünden birisiyle tutuşuyor. Resimler yayınlanıyor. Günlerdir bu resimleri izledik, izlediniz. Ne yazık ki PKK’nın bir uzantısı olarak bu kadın parlamentoda. Karma komisyona süratle bunun gönderdik. Karma komisyonda da gereği bunun yapılacaktır. Parlamentomuzda bu tür birilerini görmek istemiyoruz. PKK terör örgütünün uzantılarını görmek istemiyoruz.  Bay Kemal sen neden susuyorsun? İP neden susuyorsun, HDP sen niye susuyorsun? Ağızlarından bir şey çıktı mı? Çıkmadı. Diğerleri de yanalı bohça, onlarda da bir şey yok. Bu teröristlerden oluşan parlamento demokratik bir parlemantoda olamaz. 

CHP’nin başını çektiği ittifakın bir cenahını oluşturan PKK’nın güdümündeki parti ne yapacağını, ne söyleyeceğini, nasıl  davranacağını belirlemek için milletvekillerinin dağdaki eli silahlı sevgililerinden gelecek icazeti bekliyor.

Bunların göğsündeki şeref madalyası dağa kaçırdığı yavrular, bunlardaki vicdan bu. Ama Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek. Zannediyor ki her yer şu anda toz pembe, onların da kendi içinde ayrı bir hesaplaşmaları var,  bu hesaplaşmayı da yapacaklar. "