SİYASET
Giriş Tarihi : 20-01-2021 11:03   Güncelleme : 20-01-2021 11:41

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti İl Kongresinde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti İl Kongresinde konuştu

Bugün gerçekleştirilen ve şu dakikalarda devam eden Ak Parti Sakarya İl Kongresine videokonferans yönetimi ile katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma yaptı. Toplam 5 il ile birlikte Sakarya'ya bağlanan Erdoğan'ın konuşmasından notlar şöyle: 

"AKP'DE GÖREV ALAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

"Türkiye'yi, 18 yılda yapılanların 10 katı yatırımlar ve projelerle donattık. Hamdolsun.. AKP'de görev alan herkese teşekkür ediyorum. Siyasette bayrak yarışı devam edecek, ilerlemeye devam edeceğiz. İl, ilçe, kadın ve gençlik kollarında vazifelerine devam edenlere teşekkür ediyorum, yeni görevlendirilenlere başarı diliyorum. Aynı şekilde görev değişiklikleri olacaktır.

"KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK"

Hak olan davalar zaferle sonuçlanır. Her kardeşime şükran borçluyum. Kuruluşundan beri teşkilatlarımızda görev alanlara teşekkür ediyorum. Kendini AKP'nin bir ferdi olarak görenlere kapımız sonuna kadar açıktır.

AKP vatandaşın tamamını kucaklayacak mücadele azmine sahip bir partidir. Herkesin katkısı mutlaka vardır. Teşkilatlarda yer alacak arkadaşlarımdan, engin gönüllüğü göstermelerini istiyorum. İnşallah hep birlikte başaracağız. Yılın 365 günü kesintisiz çalışarak, halkın beklentilerine karşılık vereceğiz.

"TÜRKİYE'Yİ ESKİ KAOS VE BASKI ORTAMINDAN KURTARACAĞIZ"

Türkiye'yi eski krizi kaos ve baskıdan kurtaracak meydanı onlara asla bırakmayacağız. Türkiye bu günlere kolay gelmedi. Üzerinde yaşadığımız bu topraklarda milyonların emeği ve azmi var. Malazgirt'ten bugüne mücadele verildi. 

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde milletin yarısından fazlasının bir fazlasını alamayanlar artık yol kat edemeyecek. Biz milletimizin karşısına 18 yıllık hizmet ve eserle geldik. 2023 hedeflerimizi de açıkladık."

"DAVASI HAK OLANIN YARDIMCISI HAKTIR"

Davası hak olanın yardımcısı haktır. Hak olan davada zafer de muhakkaktır. Bu anlayışla bu kutlu çatı altında görev yapmış her kardeşime şükranlarımı sunuyorum. Tüm teşkilatlarımızda görev alan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Yılın 365 günü kesintisiz şekilde çalışarak AK Parti'nin milletimizin hayallerine layık şekilde faaliyet göstermesini sağlayacağız.

"BU GÜNLERE KOLAY GELMEDİK"

Türkiye'nin eski kriz, baskı ve sefalet günlerine döndürmeye çalışanlara meydanı asla bırakmayacağız. Türkiye bu günlere kolay gelmedi. 1000 yıldır üzerinde yaşadığımız bu topraklarda elde ettiğimiz her kazanımın gerisinde milyonların emeği ve azmi, milyonların kanı vardır.1000 yıl geçse de bize bu vatanı yakıştıramayanlar çok görenler olduğunu biliyoruz. Türkiye'yi demokrasi ve ekonomide görmemek için gözlerini kapatanları, kulaklarını tıkayanları, kalplerini karartanları da biliyoruz. AK Parti'nin bugün Türkiye'nin 81 vilayetinde, 1389 belediyesinin, 42 bin mahalle ve köyünün istisnasız her karışında yatırımlarının olduğu gerçeği örtmeye çalışanları da biliyoruz.

"YARIŞA HAZIRIZ"

Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını sürdürüyoruz. Yıllarca iktidarı sandıkta değil de perde gerisinde yazılan senaryolarda, kendilerine biçilen rollerle elde etmeye çalışanların milli irade düşmanlığı işte budur. Demokrasinin kurallarıyla alamadıkları yetkinin, eskiden olduğu gibi gaspla kendisine teminini bekleyenler hiç kusura bakmasınlar, daha çok beklerler. Şu dönemde sadece salgınla mücadele etmekle kalmıyor, Türkiye'yi küresel, siyasi ve ekonomik sistemin en üstüne çıkarmanın hazırlıklarını yapıyoruz. Bizimle rekabet edecek birileri varsa onlarla her türlü yarışmaya hazırız. Anlamsız polemiklerle ülkenin vaktini, milletin enerjisini heba edenlere elbette eyvallahımız olmayacaktır.

"YENİ BAŞLANGIÇLAR..."

Yalanlarını, iftiralarını ortaya sürerken asıl gündemimizden asla kopmayacağız. Kendi partileri içindeki taciz, tecavüz, hırsızlık, ahlâksızlık skandallarıyla yüzleşmeyenlere milletimiz ilk seçimde ağır bir ders vereceğini Cumhur İttifakı olarak bugünden görüyoruz. Bunları kendi çirkinlikleriyle baş başa bırakıyoruz. Biz Türkiye'nin kalkınması için yeni başlangıçların heyecanlarını yaşamaya devam edeceğiz."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA