Hendek
Giriş Tarihi : 25-10-2021 17:53   Güncelleme : 25-10-2021 17:53

Coşkun: Bilirkişi raporu art niyetli!

Coşkun: Bilirkişi raporu art niyetli!

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen ve 7 kişinin ölümü, 127 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan davanın beşinci celsesi bugün görülürken, duruşmada konuşan, tutuklu sanık olan fabrika patronu Yaşar Coşkun, bilirkişi raporunun sipariş üzerine hazırlandığını öne sürdü.

"SALÇA FABRİKASI DEĞİL"

"Bizim fabrikamız havai fişek üretim fabrikası, salça fabrikası değil" diyen Coşkun şunları söyledi: Patlayıcı Madde Fabrikalarını kurmak için ilgili makamlardan görüş istenir. Böyle bir tesisin kurulması için 200 dönüm arazi lazımdır. 

"SİPARİŞ ÜZERİNE HAZIRLANMIŞ"

Fabrika 2 bölümden oluşur biri üretim merkezi, diğeri patlayıcı madde deposudur. Fabrika kurulumu işlemi Valilik'in gözetiminde yapılır. Genelkurmay Başkanlığı izin vermezse yapamazsınız. Bu bilirkişi raporu sipariş üzerine hazırlanmıştır. 128 sayfalık raporun 116 sayfası bir önceki bilirkişi raporunun kopyasıdır. Ben 16 aydır tutukluyum 6 aydır bu raporu bekliyorum. Öbür dünya da var...

"MÜSİAD'DAN İŞ BAĞLAMAMI İSTEDİ"

İş Güvenliği Uzmanı Aslı gelip bana kendisine MÜSİAD'dan iş bağlamamı istedi. Ben de bunu yapmam için MÜSİAD'a üye olman gerekir dedim"

"ŞOV YAPIYORSUNUZ" TEPKİSİ

Öte yandan sanık Yaşar Coşkun'un Müşteki Ailelere hitaben ''siz burada şov yapıyorsunuz'' demesi üzerine katılan vekilleri ve aileler Coşkun'a tepki gösterdi.

Savunmasına devam eden Yaşar Coşkun şöyle konuştu: "Fabrikaya girişte ve çıkışta insanlar aranır. Girerken sigara, çakmak vb. poşetlere koyulur kaldırılır, çıkarken insanların fabrika dışına patlayıcı madde çıkarmalarına karşı bir arama daha yapılır" dedi.

"ATEŞİN ÇOCUKLARI SABOTAJ YAPTI"

Coşkun, Ateşin Çocukları isimli grubun sabotaj yaptığı iddiasını tekrarladı.