Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 01-01-2022 21:46   Güncelleme : 01-01-2022 21:56

ÇOLAK: KUDÜS İSLAMINDIR, ZAFER İSLAMINDIR"

ÇOLAK: KUDÜS İSLAMINDIR, ZAFER İSLAMINDIR

Sakarya Devlet-i Aliyye Ocakları İl Başkanı Çağlar Çolak, "Kudüs'ün Osmanlıya İlhakının 505. Yılı" dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çolak'ın mesajı şöyle:

"31 Aralık 1516 Yılında Osmanlı Padişahlarından Yavuz Sultan Selim Han Hz. Kudüs ‘ü Osmanlı Topraklarına İlhak Etmiştir. Bu Neden ile Biz İçki İçerek Yahudilerinin Bayramını Değil Ceddim Yavuz Sultan Selim Han Hz . Fethettiği İslam Şehri Kudüs ‘ün Osmanlıya İlhakının 505. Seneyi Devriyesini Dualar İle Anıyoruz. Bizler Devlet-i Aliyye Ocakları olarak yüzyıllardır üzerimizde oynanan oyunları bozmaya , Şanlı tarihimiz sahip çıkmaya ve ecdadımızın izinden giderek tekrardan bütün dünyaya hakkın ve adaletin hakim olduğu bir nizam kurmaya geliyoruz. Kudüs ‘ün Yahudi işgalinden kurtulup Mescid-i Aksa da şükür namazları kılacağımız günlerin bir an önce gelmesi duası ile tüm Osmanlı sevdalısı kardeşlerimizin 31.aralık kudüs ‘ ün Osmanlıya ilhakının 505.seneyi devriyesini tebrik ederim.

KUDÜS İSLAMINDIR. ZAFER İSLAMINDIR.

Yılbaşı Rezaleti Söylemden edemeyeceğim Yahudilerin bayram ilan ettiği günü biz neden kutluyoruz . Onlar bizim Kurban Bayramımız da kurban kesiyor mu ? Ve yahut Ramazan-ı Şerif de Oruç tutuyorlar mı? Biz neden onların noel diye adlandırdıkları günlerini kutluyoruz. Hadis-i şerif te buyrulur: “Kim bir kavme benzemeye çalışırsa, o da onlardandır.” (Ebû Dâvud, Libâs, 4/4031) Neden bu onlardan olma çabamız. Kafasına takıyorlar kırmızı bere oluyorlar noel baba o da kımse artık ağızlarında düdükler geziyorlar piyasada. İşin açıkçası Haklılar da tabi sen çocuğuna Gecenin soğunda medine sokaklarında yüzünü kapatıp " Allah bilse yeter! " Diyerek fakirlere erzak taşımaktan sırtı nasır bağlamış Peygamber torunu Zeynel-i Abidin ( Radıyallahu anh ) Anlatmaz isen noel babaya hayran olur tabi!"