Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 13-01-2020 10:27   Güncelleme : 13-01-2020 10:38

Çoban Ateşi Hareketi Lideri, İktidara Sakarya’dan Yüklendi

Çoban Ateşi Hareketi Lideri, İktidara Sakarya’dan Yüklendi

Partileşme kararı alan Çoban Ateşi Hareketinin Genel Başkanı eski sağlık ve devlet bakanı Rifat Serdaroğlu yurt içi gezilerine Sakarya ile devam etti.Serdaroğlu hareketin Sakarya İl örgütü tarafından düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada AKP ve Erdoğan’a yüklenerek “AKP bir suç örgütüdür ” ifadelerini kullandı.

Rifat Serdaroğlu Yurt içi gezileri kapsamında 15 Aralık 2019 pazar günü (dün) Sakarya’ya geldi.Sakarya İl örgütünün düzenlediği salon toplantısına hareket mensupları yoğun ilgi gösterdi.Açılış konuşmasını İl Başkanı avukat Mehmet Mangıroğlu’nun yaptığı toplantıda ilahiyatçı yazar Sedat Şenermen de bir konuşma yaptı. Toplantıya Çoban Ateşi Hareketi yöneticilerinden eski milletvekili Mehmet Dülger ve emekli vali Orhan Taşanlar,Yörük ve Türkmen konfederasyonu genel başkanı Durhasan Koca,Prof.Dr.Işık Ece,Mehmet Yaşar Ahi, Karasu'nun yeniden seçilemeyen eski başkanı Mehmet İspiroğlu ve bir çok eski siyasetçi de katıldı. Dikkat çeken diğer isimler de siyasetçi, eski sendikacı Enver Toçoğlu, Pamukova Belediyesi eski başkanı Cevat Keser ve SATSO eski başkanı Erol Öztürk oldu...

Sakarya ve çevre illerden gelen hareket mensuplarından oluşan coşkulu bir kalabalığa konuşan Serdaroğlu teşkilatlanma çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini söyleyerek 74 ilde teşkilatların hazır olduğunu ve çok yakın bir sürede partinin kurulacağını belirtti.

Serdaroğlu konuşmasının devamında AKP’ye çok sert eleştiriler getirdi.AKP’nin bir suç örgütü olduğunu belirten Serdaroğlu “Ordu çökertildi,yargı çökertildi,Erdoğan Anayasaya aykırı bir emir verse ‘Bu emir anayasaya aykırıdır’ diyecek ne bir komutan,ne emniyet müdürü,ne yargı kaldı.Bir tek Türk milleti kaldı.18 yılda Cumhuriyetin bütün kazanımları satıldı”ifadelerini kullandı.

“ÜLKÜCÜLERE SESLENDİ”

Serdaroğlu konuşmasında ittifakın küçük ortağı MHP ve Bahçeli’yi de eleştirdi.Serdaroğlu,”MHP muhalefet partisi mi? Esir sarayın,esir Bahçeli’si.Ülkücü arkadaşlara sesleniyorum.Ülkücü arkadaşlar öncelikle kendilerini sorgulasınlar.İdeallerini,kaybetmesinler.İnsan fikri ile yaşar,dedi.

“KORAY AYDIN PARTİSİ”

Serdaroğlu’nun eleştirilerinden CHP ve İYİ Partide nasibini aldı.CHP’nin bugünkü yapısı ve kadrosu ile Türkiye’yi AKP belasından kurtaramayacağını söyleyen Serdaroğlu Kılıçdaroğlu’nun her salı günü TBMM’de yapılan grup toplantısında danışmanlarının hazırladığı konuşmayı okuyup gittiğini başkada bir şey yapmadığını ifade etti.

İYİ Partinin de kendi içinde büyük sıkıntılar yaşadığını söyleyen Serdaroğlu partinin MHP’ye benzediğini,Koray Aydın partisi olduğunu dile getirdi.

Kaynak: medyasiyaset.com

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA