Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 27-04-2020 12:07   Güncelleme : 27-04-2020 12:18

Cihan Kolip: Corona virüsü AB'nin maskesini düşürmüştür

Cihan Kolip: Corona virüsü AB'nin maskesini düşürmüştür

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Uzm. Dr. Cihan KOLİP, coronavirüs ile mücadele sürecinde ülke olarak yapılması gerekenleri tek tek sıraladı. Kolip, "Avrupa Birliği süreci ve Avrupa Birliği kavramları artık çökmüştür. İnsani kriterler adı altında Türk Milletini kendilerine benzetmek çabalarını içeren AB ile müzakereler tek taraflı durdurulmalıdır" dedi. Cihan Kolip sosyal medya hesabından şunları yazdı:

"AB SÜRECİ VE AB KAVRAMI ÇÖKTÜ"

"Corona virüsüyle birlikte dünya insanlığı bazı gerçeklerle tanışmak zorunda kalmıştır . Hatta daha da ileriye giderek coronadan önce ve coronadan sonrasının tartışmalarının bile yapıldığını görmekteyiz . Bu hususta ben de tespitlerimi aktarmak istiyorum .
Türkiye’nin 1963 yılında temellerini attığı, 1987 yılında tam üyeliğe başvurmasıyla devam eden, 2005 yılında müzakerelerle hızlandırılan Avrupa Birliği süreci ve Avrupa Birliği kavramları artık çökmüştür .
Birliğin dağılması her geçen gün artan bir hızla devam edecektir .

"CORONA VİRÜSÜ AB'NİN MASKESİNİ DÜŞÜRDÜ"

Avrupa Birliği Temel Haklar Mazlûmesinde Anayasa ; “ Birlik bölünmez ve evrensel değerler olan insan onuru , özgürlük , eşitlik ve dayanışma üzerine inşa edilmiştir .” olarak belirtilmesine rağmen Corona virüsü AB nin maskesini düşürmüştür . - Avrupa Birliğinin sahte insani değerleri , huzur evlerinde yüzlerce yaşlıyı ölüme terk etmiştir . - Sokak köpeğinin veya kedisinin bir araba altında kaldıktan sonra son nefesini verene kadar yanıbaşından ayrılmayan eşine defalarca şahit olmuşken , sizin sahte uygarlık kriterleriniz sokaklarınızda insanlar düşüp ölürken arkasına bile bakmamıştır .
ve sayamadığımız birçok yaşanan dramlar sizin sahteliğinizi ortaya çıkarmıştır . - İnsani değerler olarak bizler sizin gerçek yüzlerinizi yanıbaşınızda Bosna katliamındaki tavrınızla , Çeçenistan’da , Hocalı’da , Doğu Türkistan’da , Türkmen dağındaki zulümleri görmezden gelip sessiz kalmanızla , başınızı kuma gömmenizle zaten biliyorduk . - Corona’dan sonra hangi yüzle birbirinizin suratına bakacaksınız , Yalanlarla bezenmiş hangi medeni kavramları birbirinize ve dünyaya anlatacaksınız ?
Artık bütün Dünya maskesiz yüzünüzü gördü , sizler için Medeniyet veya insani değerler ;
Bencillik , Mazlum Milletlerin sömürülmesi ve açlığa terk edilmesidir .
Kanlarının son damlasına kadar bir vampir olarak İnsanlığın emilmesidir .

"MÜZAKERELER TEK TARAFLI DURDURULMALI"

Türkiye olarak öncelikli yapmamız gereken ; - İnsani kriterler adı altında Türk Milletini kendilerine benzetmek çabalarını içeren AB ile müzakerelerin tek taraflı durdurulmasını açıklamaktır . - Her fırsatta Türk Milletine ihanet eden , İnsani değerlerin yerlerde süründüğü ve İslamiyetin örselendiği Arap dünyası ile olan diyaloğumuzu tekrar gözden geçirmektir . - Türkiye olarak , İktisadi ve kültürel Türk Birliği hususunda gereken adımları atmaktır .
Dünyada barış ve huzurun tesis edilmesi , kan ve göz yaşının son bulması için Güçlü bir Türkiye liderliğinde Türk Birliğinin kurulması zorunludur .


Atatürk bu konuda bakın ne güzel bir ifadede bulunmuştur .
“ Türk Birliği'nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği'ne inanıyorum. Onu görüyorum. Yarının tarihi yeni fasıllarını Türk Birliği ile açacak . Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır . Türklüğün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak . Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek." Dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yoktur . Kuranı Kerim’in rehberliğinde , Önümüzde En güzel Ahlak ve hikmet örneği Peygamber Efendimizi , Hz. Ebubekir’deki Tevazu yu , Hz Ömer in adaletini , Hz.Osman’ın cömertliği ve edebini , Hz. Ali’nin takva ve cesaretini , Atatürk’ün akıl ve bilim öncülüğündeki yüksek vizyonunu pusula kabul ettiğimiz takdirde inanıyorum ki Kahinat adalet , barış , huzur ve mutlulukla tanışacaktır .
Corana salgınıyla yapılan başarılı mücadelede emeği geçen Sayın Bakanımız başta olmak üzere büyük bir özveriyle çalışan sağlık camiamıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyor , başarılar diliyorum .
Sağlıklı bol bereketli bir hafta temennilerimle"

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA