Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 13-04-2021 14:10   Güncelleme : 13-04-2021 14:17

CHP'de şok gelişme… 39 kişi birden istifa etti!

CHP'de şok gelişme… 39 kişi birden istifa etti!

CHP'de aralarında aktif olarak partiye hizmet etmiş tanınmış isimlerin yer aldığı 39 kişi istifa ederek Muharrem İnce'nin başlattığı Memleket Hareketine katılacaklarını duyurdu. 39 isim ortak açıklamalarında, "Tepkimiz, asla ve asla baba ocağı Cumhuriyet Halk Partisi’ne değil, maalesef ki partiyi yöneten, partinin altına dinamit yerleştirmeye tevessül eden biçare yönetim kadrolarınadır" denildi.

39 kişi tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 BASINA VE KAMUOYUNA;

"Cumhuriyet Halk Partisini yönetenler, yıllardan beri süre gelen bu kötüye gidişin düzeltilmesi bir yana, kirli çıkar ilişkileri her geçen gün artarak, artık tahammül edilemeyecek bir seviyeye ulaşmıştır. Bu ahval ve şerait göz önünde bulundurulduğunda, bu bozuk yapının parti içerisinde verilecek mücadele ile yok edilmesi maalesef imkansız bir hal almıştır.

Partiyi yönetenlerin eliyle, Cumhuriyet Halk Partisi, iç ve dış siyasetteki, ilkelerinden, davasından, politikalarından taviz verip konjonktüre göre pozisyon alan, ‘’seçim kazanılırsa kazanılır, kaybedilirse kaybedilir.’’ mantığına bürünen; kaderine razı, hantal bir siyasi beceriksizlik işkencesine maruz kalmıştır ve kalmaya devam etmektedir. Partiyi büyütmek adı altında yapılan bu siyasi “bakkal hesapları” bir fayda sağlamayacağı gibi partiyi de ciddi kayıplara sürükleyecektir."

EnKocaeli

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA