Sakarya Eğitim
Giriş Tarihi : 20-11-2021 14:01   Güncelleme : 20-11-2021 14:08

Çetin Yaman Bayburt Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine Dekan Oldu

Çetin Yaman Bayburt Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine Dekan Oldu

1997 Ağustos ayından beri Sakarya Üniversitesi Beden eğitimi ve spor yüksek okulu ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesindeki görevlerine geçici olarak ara veren Çetin Yaman, Bayburt Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ne Dekan olarak atandı. Yaman gelişmeyi sosyal medya hesabından duyururken şunları yazdı: 

"Değerli dostlarım, kıymetli arkadaşlarım 1997 Ağustos ayından beri görev yapmakta olduğum pek kıymetlim Sakarya Üniversitesi Beden eğitimi ve spor yüksek okulu ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde ki görevlerine geçici olarak ara verip, Bayburt Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ne Dekan olarak atanmış bulunmaktayım.

Bu süre içerisinde gerek sosyal platformlarda ve gerekse arayarak başarı ve iyi dileklerini ileten tüm dostlardan, arkadaşlardan ve üzerimde hakkı olan hocalarımdan Allah razı olsun. Çok onore ve mutlu oldum

İnsanın dostları olmalı… Varlığında sevgi ile güç veren, yokluğunda hasretle yâd edilirken, özlemleri de hayat veren… Seni andıklarında, sadakat kokan, muhabbet kokan, şefkat ve özlem kokan duygularını sergileyen.

O zaman Kendini güçlü hissedersin, mutlu hissedersin. Bunlardan dolayı ben gerçekten çok güçlüyüm, çok mutluyum.

Dostlarını her dem anmak, yaşamak istersin, gönül hanende, ana rahmi gibi sıcak ve güvenli bir ortamdır çünkü dost gönlü.

İşte benim dostlarım bana; Geçici görevle Atandığım Bayburt üniversitesi Spor bilimleri Fakültesi dekanlığım dolayısıyla, Sakarya’dan ayrılışımda ayrılık hüznüme kattıkları duygularım… İyi ki varsınız, iyi ki benim dostlarımsınız… Gönlümüzdeki yerinizin zamana ve mekana endeksli olmadığını biliyorsunuz. Allah'a emanet olunuz. Saygı, sevgi ve dua ile…"