Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 12-10-2021 22:52   Güncelleme : 12-10-2021 22:58

Çekirge Operasyonu Sakarya'ya sıçradı: 2 doktor ve 1 eczacı gözaltında

Çekirge Operasyonu Sakarya'ya sıçradı: 2 doktor ve 1 eczacı gözaltında

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı ekipleri kolay yoldan haksız kazanç elde ederek, vatandaşların alın terini sömüren ve kazanç sağlayanlara yönelik operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyon kapsamında Sakarya'dan iki doktor ve bir eczacının gözaltına alındığı bildirildi. 

Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Batman, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Gaziantep, Isparta, İstanbul, Kırıkkale, Kütahya, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Ordu, Rize, Şanlıurfa, Tekirdağ, Yalova ve Zonguldak olmak üzere toplam 28 ilde yüzlerce vatandaşı mağdur eden ve devleti milyonlarca TL zarara uğratan 20 örgütlü yapı ve 386 hedef şahsa yönelik 12.10.2021 tarihinde 'ÇEKİRGE' kod adlı eş zamanlı planlı operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda şüpheli şahıslardan 235’i hakkında gözaltına alınma kararı mevcut olup, 151 kişi ise ifadelerine başvurulmak üzere Emniyete davet edilecek.

Çekirge Operasyonu kapsamında Adapazarı'ndaki özel bir hastanede görev yapan bir eczacı ile, iki doktor gözaltına alındı.