Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 30-05-2021 22:39   Güncelleme : 30-05-2021 22:44

Can Dündar: Peker bana "asılmayı hak ettin", diye mesaj göndermişti

Can Dündar: Peker bana

Can Dündar, "Sedat Peker bana TIR haberleri nedeniyle ‘Asılmayı hak ettin’ diye mesaj göndermişti" dedi.

Gazeteci Can Dündar, Suriye’ye giden TIR’lar konusunda yaptığı haber nedeniyle hapiste yatarken, Sedat Peker'den “Vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin” şeklinde yazılı bir mesaj geldiğini açıkladı. Sedat Peker'in Suriye'deki El Nusra örgütüne SADAT eliyle silah gönderildiğini söylemesinin ardından, MİT TIR'larıyla ilgili haber nedeniyle geçmişte cezaevine konulan gazeteci Can Dündar, Peker'in kendisini tehdit ettiğini açıkladı.

Genel Yayın Yönetmeni olduğu Özgürüz Radyo’nun YouTube kanalından açıklama yapan Dündar, kendisine hapisteyken suç örgütü lideri Sedat Peker’in not yolladığını ve bu notta “Vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin” şeklinde tehditte bulunduğunu dile getirdi. Dündar, şunları söyledi:

“Ne diyor şimdi Sedat Peker, beni Türkmenlere yolladığım TIR’ların arasına SADAT, kendi TIR’larını ekledi, benim üzerimden El Nusra’ya silah gönderdiler. Biz bunu yazdık diye, başımıza gelmedik kalmadı. Sorgulandık, yargılandık, hapsedildik, kurşunlandık, ailemizden ayrı kaldık, sürgüne geldik. Bütün malvarlığımıza el kondu. Ne vatan hainliğimiz kaldı ne cemaatçiliğimiz. İnfaza da az kalmıştı. Cezavindeyken gelen yazılı mesajı hiç unutmuyorum. ‘Sen vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin’ diyordu. Kimdi yazan biliyor musunuz, Sedat Peker. Sonunda o haberden dolayı 27 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bugün doğruluğu birinci ağızdan tescillenen haberin bedelini sadece ben değil, o TIR’ları yakalayan savcılar ve yargıçlar da ödedi. Araştıran milletvekilleri de haberi yayınlayan Cumhuriyet gazetesinin bütün yöneticileri de…”

GazeteDuvar

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA