Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 02-01-2021 20:23   Güncelleme : 02-01-2021 20:43

Çağdaş Hukukçular Derneği yönetimi, patlama duruşmasına geliyor

Çağdaş Hukukçular Derneği yönetimi, patlama duruşmasına geliyor

Çağdaş Hukukçular Derneği yöneticileri, Sakarya'nın Hendek ilçesindeki Coşkunlar Havai Fişek Fabrikasında meydana gelen patlamaya ilişkin görülecek olan dava duruşmasına katılacak.

"İŞÇİ KATLİAMI"

7 kişinin ölümü ve 100'ü aşkın kişinin de yaralanması ile sonuçlanan patlama için "işçi katliamı" yorumunu yapan dernek yönetimi, 6-7-8 Ocak tarihlerinde Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek olan duruşmada hazır bulunacak. Duruşma öncesinde katılım çağrısı yapan dernek yönetimi şu ifadeleri kullandı: 

HENDEK İŞÇİ KATLİAMI DAVASINA ÇAĞRI

"3 Temmuz'da Hendek'teki Coşkunlar Havai Fişek Fabrikasında yaşanan patlamada 7 işçi hayatını kaybetmiş, birçok işçi yaralanmıştı. Katliamın asli sorumlularından devlet destekli patron tutuksuz yargılanıyor. 6-7-8 Ocak'ta Sakarya 1.ACM'deyiz."

"DEVLETLE DİRSEK TEMASI İÇİNDE OLAN FABRİKA PATRONU TUTUKSUZ YARGILANIYOR"

Dernek tarafından yapılan açıklamada ise tutuksuz yargılanan fabrika sahibi için "Devletle dirsek teması içinde olan fabrika patronu" ifadesi kullanılırken, davanın seyri için şu ifadelere yer verildi.

İŞÇİ KOMİSYONUNDAN DA ÇAĞRI GELDİ

Öte yandan Çağdaş Hukukçular Derneği İşçi Komisyonu da yaptığı açıklamada, "6-7-8 Ocak’ta Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek Hendek katliamı davasının ilk duruşması için tüm meslektaşlarımızı Hendek katliamında hayatını yitiren işçilerin ve ailelerinin haklı davasını sahiplenmeye çağırıyoruz!" görüşüne yer verdi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA