Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 16-06-2021 16:14   Güncelleme : 16-06-2021 16:30

Büyükşehire atanan Şahin, bakın Kırşehir'e neler kazandırmış...

Büyükşehire atanan Şahin, bakın Kırşehir'e neler kazandırmış...

Sakarya Büyükşehir Büyükşehir Belediyesine Park ve Bahçeler Daire Başkanı olarak atanan, Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski İl Müdürü Kenan Şahin, Müdürlük ile ilişiğini keserek Kırşehir'den ayrıldı. Şahin, Kırşehir'den ayrılırken bir veda mesajı yayınlayarak, İl Müdürlüğüne veda etti.

Şahin veda mesajına  "Ahiler şehri, bozkırın civanmert Hemşehrilerim!
''Hak bildiğim yoldan ayrı gitmedim, koğular getirip gıybet etmedim, gönülleri kırıp can incitmedim, bir garip sazımı çaldım giderim.'' demiş, rahmetli Neşet Ertaş..." sözleri ile başladı. Kenan Şahin şu ifadeleri kullandı:

"AŞKINAN ÇALIŞAN YORULMAZ" 

2012 yılında başlamış olduğum tarım il müdürlüğü görevini tam on yıl sonra bugün itibarıyla sonlandırmış bulunuyoruz. Geçen onca yılın yorgunluğuna rehavetine kapılmadan, "aşkınan çalışan yorulmaz" düsturunca elimizden geldiğince gücümüz yettiğince çabaladık, çalıştık.

Göreve geldiğim ilk andan itibaren, öncelikle inancımız gereği verilen emanetin ehemmiyetini sorumluluğunun bilincinde olarak, yine beni bu makama layık gören insanları mahcup etmemek adına, en önemlisi de bozkırın tozuna bulanmış kıraç toprakların çamurunda kalmış güneşin yüzünü garibanlığın gönüllerini yakmış Kırşehirli insanımızın hakkını ödeme adına koşturduk.

1000 BAŞIN ÜZERİNDE 50'YE YAKIN İŞLETME

5000 BAŞIN ÜSTÜNDE 10 İŞLETME

Geçen sürede  Kırşehir'de özellikle hayvancılık noktasında Türkiye'de tarih yazacak bir noktaya getirdik. Şu an itibarıyla 1000 başın üzerinde 50'ye yakın işletme 5000 başın üzerinde 10 tane işletme, hatta çoğu ilin hayvan sayısından fazla olacak miktarda hayvan barındıran işletmeler kurdurduk. Yine geçen on  yıl içerisinde çıtayı hep yükseltmeye bir üst noktaya ve bir üst kaliteye getirmeye çalıştık.

"6 ADET BİYOGAZ TESİSİ, 6 KESİMHANE"

Ülkemizde et sektöründe bir marka şehir olduk. Ayrıca gelişen hayvancılığa bağlı olarak şu an itibarıyla 6 adet biyogaz tesisi, 6 adet kesimhane kazandırdık. Bu bağlamda Kırşehir ekonomisinin büyük bir lokomotifi olan hayvancılığı üst bir noktaya getirdik. Ayrıca çiftçilerimize bir vizyon katarak  ilimizde katma değeri yüksek ürünlerde ciddi manada mesafe kat ettik. Yaptığımız hizmetlerin karşılık bulduğunu hem ilimize tarımın kattığı katma değeri insanların kazancını mutluluğunu gördük, bizde onlarla mutlu olduk, hem de  siz değerli çiftçilerimizden gelen teveccühle doğru yolda olduğumuzu anladık.

"70 İŞLETME, 700 KİŞİYE İSTİHDAM"

Kurumsal kapasite olarak mevcutta kurumumuzun iki binası var idi, sizlere daha iyi hizmet verme adına bu binayı modern ve çağdaş bir şekilde tek bir binaya çevirerek onun inşaatı da tamamladık. Kırsal Kalkınma projeleri kapsamında 70 tane işletmeyi kurarak, 700 insanımıza istihdam  sağlanmıştır. Her yıl ilimize yaklaşık olarak 200  milyon tl tarımsal desteklemeleri yapılarak her şehrin olmazsa olmazı olan tarım noktasında ciddi mesafede bir yol kat ettik.

Burada Anadolu'nun göbeğinde çiftçilerimizin daha iyi hizmet alması için tüm personelimizle cansiperane çalıştık. Önceliğimiz vatandaşlarımızın memnuniyetini sağlama kapsamında çalışmalarımızı tüm gücümüzle devam ettirdik, kuruma her geleni dostça karşılayıp evinde olduğu hissini vererek memnun ve ikna olarak ayrılmasına önem verdik.

Gerek Kırşehir halkımıza gerek dışardan gelen çiftçilerimize gerekse gıda işletmelerine  hakkaniyetli adaletli  bir yönetim ve hizmet anlayışı sergiledik. Bırakmış olduğunuz hizmeti  bundan sonra yeni idareci ve  birlikte çalıştığım mesai arkadaşlarım  daha ileriye götüreceklerdir.  İnanıyorumki  mesai arkadaşlarım, Kırşehir halkı her şeyin daha  iyisine layık olacak şekilde çalışılacaktır.

"HELALLİK İSTİYORUM"

Bulunduğum sürece emek veren başta yakın çalışma arkadaşlarım olan ilçe ve şube müdürü, birim amirleri  idareci arkadaşlarım olmak üzere tüm cefakâr personelimle şahsım adına tüm çiftçilerimizden, muhtarlarımızdan, tüketicilerimizden, üreticilerimizden, sivil toplum kuruluşlarımızdan, siyasetçilerimizden, kurum kuruluşlarımızdan, amirlerimizden, basınımızdan, kısaca hizmet verdiğimiz ve hizmet aldığımız herkesten helallik diliyorum. İnanıyorum ki inancın olduğu yerde, samimiyetin olduğu yerde: niyetin hayır akıbetimizin de hayırlı olduğunu düşünerek hepinizi canı gönülden selamlıyor sizi Allah'a emanet ediyorum.

"SAKARYA'DA KIRŞEHİRLİ BİR KARDEŞİNİZ OLACAK"

Ben her zaman Kırşehir'e yapmış olduğum hizmetten hep gururlandım daha çok çalıştım.
Allah Kırşehir'e daha iyi hizmet yapan insanlarla karşılaştırmayı nasip etsin. Bu süre zarfında  beni bu göreve layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Tarım Bakanımıza, Valilerimize beraber çalıştığımız Milletvekillerimize, İl Başkanlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Sakarya'da bir Kırşehirli  kardeşinizin olduğunu unutmamanızı temenni eder, Allah'a ısmarladık bozkırın yiğit insanları"

HABER HÜLYA SÜRÜCÜ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA