SİYASET
Giriş Tarihi : 03-01-2021 19:07   Güncelleme : 03-01-2021 19:28

Büyükelçi Şaban Dişli yeni yıl mesajında koronavirüse dikkat çekti

Büyükelçi Şaban Dişli yeni yıl mesajında koronavirüse dikkat çekti

Ak Parti Sakarya eski milletvekili, Hollanda Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, yeni yıl mesajında koronavirüs salgınına yer verdi.

"ZAFER ELZEMDİR"

Dişli, "COVID-19 salgınıyla küresel düzeyde yürüttüğümüz mücadeleden zaferle çıkabilmemiz için elzemdir." dedi.

"EN GÜZEL YANIT"

Şaban Dişli mesajında ayrıca, aşıya dikkati çekerek, çalışmalarda elde edilen başarının, salgın hastalıklar kadar "tehlikeli ve yıkıcı" olan ırkçılık ve yabancı düşmanlığına verilen en güzel yanıt olduğunun altını çizdi.

İşte Dişli'nin yeni yıl mesajı:

"Sevgili Kardeşlerim,

Yeni bir yıla giriyoruz.

Geride bırakmakta olduğumuz 2020 yılına damgasını vuran COVID-19 salgını, atalarımızın “herşeyin başı sağlıktır” deyişini kanıtlayan bir gelişme oldu.

Ahiren başarılı olan aşı çalışmaları sonucunda salgının zor kısmını atlattığımızı düşünsek de tedbirli olmak ve duyurulan önlemlere riayet etmeyi sürdürmek, COVID-19 salgınıyla küresel düzeyde yürüttüğümüz mücadeleden zaferle çıkabilmemiz için elzemdir.

Öte yandan, virüse karşı bulunan aşılardan birini keşfeden bilim insanlarının Avrupa’ya yerleşmiş gurbetçi ailelerimizin ikinci nesil çocukları olmaları hepimize gurur veriyor. Bu başarı, Avrupa’da son dönemde giderek arttığını üzülerek müşahede ettiğimiz ve esasen salgın hastalıklar kadar tehlikeli ve yıkıcı olan ırkçılık ve yabancı düşmanlığına verilen en güzel yanıt olmuştur.

Gerek Avrupa’da gerek diğer coğrafyalarda artan ırkçılık, yabancı karşıtlığı, İslam karşıtlığı ve önyargılarla yılmadan karşı koymamız; haklarımızı demokratik ve hukuki yollardan, bulunduğumuz toplumdaki sağlıklı düşünen kesimlerle işbirliği halinde savunmamız büyük önem taşıyor.

Bu konuda ve imkânlarımız dâhilindeki her konuda, gerek Büyükelçiliğimiz gerek Başkonsolosluklarımız her zaman yanınızdadır. Sizlere yardımcı olmak görevimizdir.

Yeni yılın ülkemize ve tüm dünyaya hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, hepinize ayrı ayrı selamlarımı iletiyorum"

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA