Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 14-03-2021 21:49   Güncelleme : 14-03-2021 22:24

Büyük duruşma öncesi, mağdur ve mağdur yakınları bu çağrıyı yaptı

Büyük duruşma öncesi, mağdur ve mağdur yakınları bu çağrıyı yaptı

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasındaki patlamada yakınlarını kaybeden aileler, yarın görülecek ikinci duruşma öncesi kamuoyuna seslendi: "Bizi yalnız bırakmayın, hepinizden bize destek olmanızı bekliyoruz. Elinizi vicdanınıza koyun" diyen mağdur yakınları Sakarya halkından destek istedi. 

"ADALET İSTİYORUZ"

Patlamada 7 işçi hayatını kaybetmiş, 100'ü aşkın kişi de yaralanmıştı. Sivil toplum kuruluşları tarafından "iş cinayeti" olarak tanımlanan olayın dava duruşması için konuşan mağdurlar ve mağdur yakınları, "Bu dava sadece işçi ailelerin değil bütün Türkiye’nin davası. Yarın ikinci duruşması görülecek bu davada tek bir talebimiz var. Adalet" dediler.

CHPLİ O İSİMLERDEN DESTEK 

CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu, "Sakarya Hendek’te havai fişek fabrikası patlamasına ilişkin davada, görev + yetki + sorumluluk üçgeninde bulunanların hukuk önünde hesap vermesi ve mağdurların adalet arayışının yerini bulması için Hendek Adalet İstiyor" açıklaması yaptı. CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan da "HendekAdaletİstiyor" hashtagını paylaştı. CHP PM üyesi Tekin Bingöl de aynı hashtaga destek verdi. 

DURUŞMA SAKARYA 1. AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE

Patlamada yakınlarını kaybeden aileler yarın Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek ikinci duruşma öncesi adalet talebini yineledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA