Hendek
Giriş Tarihi : 06-01-2021 10:57   Güncelleme : 06-01-2021 11:01

Büyük duruşma gergin başladı..!

Büyük duruşma gergin başladı..!

Sakarya'nın Hendek ilçesinde 3 Temmuz günü yaşanan havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin dava duruşmasını takip etmek için gelen avukatlar ve seslerini duyurmak isteyen mağdur yakınları polis engeli ile karşılaştı. Patlamada dayısını kaybeden Avukat Gülşen Uzuner, adliye önünde o engel girişimine tepki gösterdi. Av. Uzuner megafonla şu açıklamayı yaptı: 

"BİZİ DEĞİL, İŞÇİLERİN CANINA KASTEDENLERİ ENGELLEYİN"

"Burada bizler ve aileler engellenmeye çalışılıyor. Biz değil, işçilerin canına kastedenler engellensin. Bu insanlar canlarını nasıl kurtaracaklarını bilemediler. Ben dayımı saatlerce morgta aradım. Bizim taleplerimizi dinleyecekler. Burdaki kadınların hepsi fabrika çalışanı. "Burası patlayacak" diye bağırdılar ama onları dinlemediler. Çocukların hayalleri vardı orada... Bu davaya sahip çıkılsın. Bu işçilere düzgün çalışma koşulları verilsin. Bu davaya avukatlar olarak katılmaya ve ailelerin yanında olmaya geldik. Bunları yüksek sesle söylemeye geldik. Yüksek sesle söylemezseniz yoksa unutuluyor."

"SEN KATİLLERLE, SERMAYEYLE UĞRAŞ"

Öte yandan duruşma için Sakarya Adliyesine doğru yürümek isteyen aileler polis engeliyle karşılaştı. Kalabalık ile polis arasında gergin anlar yaşandı. Aileler adına ön safta bulunan bir kişi, kendilerini engellemek isteyen polis memuruna "Katilleri değil, sermayeyi değil, sen bu insanları koruyacaksın. Sen bu insanlarla değil katillerle uğraşacaksın" diye bağırdı.

ALKIŞLI PROTESTO

Polis engeli aileler tarafından alkışlarla protesto edildi. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA