Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 18-11-2020 13:21   Güncelleme : 18-11-2020 13:36

Büyük Birlik Partisi'nden KANSERDER'e ziyaret

Büyük Birlik Partisi'nden KANSERDER'e ziyaret

Büyük Birlik Partisi Sakarya il başkan yardımcıları Hüseyin Ergün ve Şaban Telli, Büyük Birlik Partisi il başkan vekili Ömer Faruk Bürtek, Büyük Birlik Partisi Adapazarı ilçe başkanı Sezgin İnan anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Partinin Sakarya il ve ilçe teşkilatı yöneticileri KANSERDER'i ziyaret ederek dernek faaliyetleri ve çalışmaları konusunda başkan Nihal Akar'dan bilgi aldılar.

"Ulusal ve uluslararası kanserde gönüllülük esasına dayalı güzel ve faydalı çalışmaları da bulunan bu derneğin çarşı merkezde de bir çalışma ofisinin olması önemlidir" diyen Büyük Birlik Partisi il başkan vekili Ömer Faruk Bürtek ve ilçe başkanı Sezgin İnan "Hepimiz birer kanser hastası adayıyız, bizler de ĶANSERDER gönüllüsü olarak sizlerin destekçisi olmaya söz veriyoruz" ifadelerini kullandılar. Başkan Akar ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti.

Nihal Akar "Derneğin çalışmalarının birinci amacının toplumun her kesiminde farkındalık oluşturabilme, kanser hastalığı ve kanser hastalarının tedavi sürecinde yaşadıklarını ve kanser olmadan önce ve sonrasında nelere dikkat etmeleri konusunda toplumu bilgilendirmek, bilinçlendirmek konusunda erişilebilir, ulaşılabilir noktalarda da bulunmamız gereklidir.

18 yıldır gönüllülük esasına dayalı çalışmalarda bulunan ve bir çok kanser hastasının daha sağlıklı ve kaliteli yaşama kavuşmasında önemli misyon üstlenen genel merkezi Sakarya'da olup şube verme yetkisine sahip olan Ķanserder, iş adamları, şehrin yöneticileri, siyasileri, esnafı, işçisi, ev hanımı, öğrencisi, kısacası herkesin gönüllü olarak katılıp destek vermesi gerekmektedir.

"HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN"

Bazi fiziki eksikliklerin ve güvenlik sorununun olduğu bir iş merkezinde bulunduğumuzu belirten kesimler var. O zaman herkesin elini taşın altına koyarak duyarlılık göstermesi lazım. Kanser hastaları başta çocukların sosyal hayatlarına katkı sağlayabilecek sağlıklı ortamlardan faydalanmaları için hepimizin elinden gelen desteği göstermemiz lazım" dedi.

Başkan Akar'ın ve dernek yönetim kurulu üyelerinin evsahipliğinde gerçekleşen ziyaret sonunda BBP il ve ilçe teşkilat başkan ve üyeleri ev sahiplikleri ve değerli bilgilerden dolayı Akar'a teşekkür ettiler. Parti yöneticileri ayrıca ellerinden geldiğince dernek çalışmalarının destekçisi olacaklarını belirttiler.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA