Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 29-04-2021 14:42

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ'NDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE ÇAĞRI

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ'NDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE ÇAĞRI

Büyük Birlik Partisi Sakarya İl Başkanı Ömer Faruk BÜRTEK, Sakarya Büyükşehir Belediyesine çağrı yaptı. İşte basın organlarına gönderilen açıklama metni:

"Büyük Birlik Partisi olarak tam kapanma döneminde Parti olarak halkımızın yanındayız. Bizler Gıda kolisi,Sıcak yemek, Pide, Ekmek ve Çocuklara oyuncaklar dağıtarak elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Bu desteği hep beraber herkes taşın altına elini koyarak göstermeli. İşyerleri kapanan esnafımız, günü birlik çalışan işçi kardeşlerimiz, pandemi döneminde işsiz kalan vatandaşlarımız için hep beraber birlik olmalıyız. Burada başta Büyükşehir Belediye Başkanı ve İlçe Belediye Başkanları olmak üzere yerelde destek yapmalarını ve bunu açıklamalarını bekliyoruz. Bütçelerinin bir kısmını halkımıza ayırmalarını bekliyoruz. Hatta bu ay su faturası ödemelerinin iptalini istiyoruz. Böyle bir zamanda halkımıza yardım etmek zorundayız.

Bizler Büyük Birlik Partisi olarak biz bu destekleri her zaman yapıyoruz. Allah imkan verdiği sürece de yapmaya devam edeceğiz. Aynı hassasiyeti Bütün Belediyelerimizden ve Belediye Başkanlarımızdan kısacası hepinizden bekliyoruz. Bunların takipçisi olacağız.

Gittiğimiz yerlerde vatandaşlarımızın teveccühleri ile karşılaşıyoruz zaten. Gelin hep beraber mücadele edip bu gururu yaşayalım.  Bu şehir bizim değil hepimizin. Birlik içinde hareket etmenin tam zamanı. Büyük Birlik Partisi olarak Cumhur İttifakında nasıl bize düşeni eksiksiz yapıyorsak, Pandemi döneminde de bize düşeni tüm ekiplerimizle yapacağımızdan kimsenin kaygısı olmasın. Esnafımıza, İşçimize, İşsiz kardeşlerimize, ihtiyacı olan tüm Sakaryalı halkımıza destek olalım. En önemlisi biraz samimi olalım. Bu zor zamanlar Allah’ın izni ile geçer, Birlik ve Beraberlik içerisinde yapılan bu yardımlar Allah indinde baki kalır."

 

 

                              

NELER SÖYLENDİ?
@
Eric Jones 1 hafta önce
Hey there, I just found your site, quick question…

My name’s Eric, I found sakaryadetayhaber.com after doing a quick search – you showed up near the top of the rankings, so whatever you’re doing for SEO, looks like it’s working well.

So here’s my question – what happens AFTER someone lands on your site? Anything?

Research tells us at least 70% of the people who find your site, after a quick once-over, they disappear… forever.

That means that all the work and effort you put into getting them to show up, goes down the tubes.

Why would you want all that good work – and the great site you’ve built – go to waste?

Because the odds are they’ll just skip over calling or even grabbing their phone, leaving you high and dry.

But here’s a thought… what if you could make it super-simple for someone to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket?

You can – thanks to revolutionary new software that can literally make that first call happen NOW.

Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re still there at your site.

You know, strike when the iron’s hot!

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

When targeting leads, you HAVE to act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better!

That’s why you should check out our new SMS Text With Lead feature as well… once you’ve captured the phone number of the website visitor, you can automatically kick off a text message (SMS) conversation with them.

Imagine how powerful this could be – even if they don’t take you up on your offer immediately, you can stay in touch with them using text messages to make new offers, provide links to great content, and build your credibility.

Just this alone could be a game changer to make your website even more effective.

Strike when the iron’s hot!

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do for your business – you’ll be amazed.

Thanks and keep up the great work!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately!
It even includes International Long Distance Calling.
Stop wasting money chasing eyeballs that don’t turn into paying customers.
CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=sakaryadetayhaber.com
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA