Advert
Adapazarı
Giriş Tarihi : 02-02-2020 20:32   Güncelleme : 02-02-2020 21:06

Bu görüntüler hayvan barınağına 200 metre mesafeden çekildi..!

Bu görüntüler hayvan barınağına 200 metre mesafeden çekildi..!

Sakarya'da Adapazarı Karaman bölgesinde besleme çalışması yapan iki hayvansever, büyükbaş ölü bir hayvana, onu yemeye başlayan canlara, yara bere içinde gezen uyuz bir köpeğe, açlığa tek edilmiş bir cana ve ana yola atılmış 2 köpeğe denk geldi. 

Turhan Hurma ve Özcan Özden, barınağa 200 metre mesafede karşılaştıkları manzaraları video çekerek görüntülerken, yetkilileri duyarlı olmaya çağırdı. İki hayvansever kayıt altına aldıkları video kaydında şöyle konuştu: 

BÜYÜKBAŞ ÖLÜ CAN

Adapazarı-Karaman Araştırma Hastanesine çıkan yol kenarındaki ormanlık alana atılmış halde büyükbaş ölü hayvana denk geldik. Köpekler de onu yemeye başlamış. Çürümeye yüz tutmuş ve kötü koku yayıyor. İnsan sağlığını da, hayvan sağlığını da tehlikeye atıyor. Bu yol hastane ve okul yolu. Tamamen hastalık ve mikrop yuvası... Büyükbaş hayvan ölüsü tehlike saçıyor. Bir an önce yetkililer çözüm bulmalı. 

YARA-BERE İÇİNDE, UYUZ KÖPEK

Her yeri yara bere içinde. Uyuz olmuş bir köpek bulduk. Barınaklarda canlar tedavi edilmiyor. Toplanan canlar ölüme terk ediliyor. 

"AÇ GEZİYORLAR"

Açlıktan ölmek üzere olan canlara denk geldik. Berbat haldeler. 200 metre ilerisi barınak.. Bu canlar buralarda hastalıktan ve açlıktan ölüyorlar. 

ANA YOLA ATILAN 2 CAN DAHA

Anayola yeni atılmış 2 köpeğe daha denk geldik. Araçlar vızır vızır geçiyor. Nereye gideceklerini bilmiyorlar. Ondan sonra vatandaş da kaza yapıp ölüyor, bu canlar da ölüyor. Büyükşehir barınağına yakın bölgelerde görüntülediğimiz manzaralar için yetkilileri duyarlı olmaya davet ediyoruz"

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA