Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 01-06-2020 21:55   Güncelleme : 01-06-2020 22:09

Bölge Müdürü çalışanları uyardı: Virüs bulaştırırsanız vebali büyük

Bölge Müdürü çalışanları uyardı: Virüs bulaştırırsanız vebali büyük
Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat;  Haziran ayının ilk Pazartesi günü olan bugün Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü ve Adapazarı İşletme Müdürlüğü çalışanları ile yeni normalleşme süreci hakkında toplantı yaptı. Video konferans yöntemiyle yapılan toplantıda konuşan Polat şunları söyledi:
 
"GEREKEN TEDBİRLERİ ALDIK"
 
’’Bugün yeni bir döneme başladık. Koronavirüs nedeniyle ülkemizde yaklaşık üç aydır süren kısıtlamalar, kademeli olarak yavaş yavaş normalleşiyor. Bölge Müdürlüğü olarak, bu salgın koronavirüs memleketimizde görüldüğü ilk gün itibaren gerekli tedbirleri ivedi olarak biz aldık. Bölge Müdürlüğümüzün ana binasını, sosyal tesislerini, çalışma odalarını, açık ve kapalı alanlarımız düzenli olarak temizleyerek dezenfekte ettik. Binalarımızın girişlerine ve tüm katlara el dezenfektanı koyduk. Personelimize düzenli olarak maske dağıttık.
 
"REHAVETE ASLA KAPILMAK YOK"
Karşımızda tamamen bitmemiş bir virüs var, salgın virüs henüz bitmedi. Bu normalleşme döneminde de tedbirleri elden bırakmayacağız. Rehavete asla kapılmak yok. Çalışma alanlarımızda, odalarımızda, yemekhanemizde, ikili ilişkilerimizde uyulması gereken kurallar var. Toplu olarak bir araya gelmeyeceğiz.
 
"VİRÜS BULAŞTIRIRSANIZ VEBALİ BÜYÜK"
 
Bizim için şu üç kural çok önemli; mesafe, maske ve dokunma. Mutlak suretle bu üç kurala uymamız gerekiyor. Dikkat etmezsek Allah korusun bu virüs çalışanlarımızdan birine bulaşabilir. Virüs bulaşan kişi de başkasına bulaştırabilir. Bu da bir vebaldir. Sosyal mesafeye dikkat edeceğiz. Mutlak suretle maske takacak ve birbirimize asla dokunmayacağız. Toplu olarak bir araya gelmemeye dikkat edeceğiz. Temizlik konusunda yapılması gerekenleri herkes zaten biliyor. Ellerimizi sık sık yıkayıp dezenfekte edeceğiz.
 
"ÇALIŞANLARIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNCE GELİR"
 
Bölge Müdürü Ziya Polat konuşmasına şöyle devam etti. ‘’Cumhurbaşkanlığımızın genelgesi doğrultusunda, yarım gün çalışma zamanı bitmiştir. Bugün tam zamanlı çalışmaya başladık. 60 yaş ve kronik hastalığı olan personelimiz için tekrar bir değerlendirme yapacağız. Çalışanlarımız sağlığı her şeyden önce gelir.’’ 
 
Video konferans ile yapılan toplantının ikinci bölümünde Bölge Müdürü, İzin İrtifak Şube Müdürü ve mühendisleriyle birlikte, tüm İşletme Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve Kadastro Mülkiyet Şeflerinin katılımıyla, izin-irtifak Şube Müdürlüğü ile ilgili konular masaya yatırıldı. Toplantıda, "Ormanlık alandan verilen bedelli izin-irtifak gelirlerin tahsilatı, alacakların özel bütçe tarafından muhasebeleştirilmesi, tüm izin sahaların düzenli olarak arazide yıllık kontrollerinin yapılması, taşocağı ve maden izinlerinde rehabilitasyon çalışmalarının, izin süresince projesine uygun olarak rehabilite edilmesi, yeni verilen izin sahalarının köşe noktalarını mevzuata uygun beton direk veya jalon dikilmesi" talimatı verildi.
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA