TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 27-06-2021 11:28   Güncelleme : 27-06-2021 11:32

BMC'den Tunus'a yeni Kirpi ihracatı

BMC'den Tunus'a yeni Kirpi ihracatı

Türk savunma sanayinin zırhlı kara aracı üreticilerinden olan ve Sakarya'nın Arifiye ilçesindeki Tank Paleti Fabrikasını devralan BMC, Tunus'a 41 adetlik yeni Kirpi ihracatı yapacak.

Kirpi, Vuran, Amazon gibi zırhlı muharebe araçların üreticisi BMC, araçların ihracatına yönelik faaliyetlerine devam ediyor.

Geçen yıl Tunus Savunma Bakanlığı'yla 46 Kirpi 4x4 Mayına Karşı Korumalı Araç Sözleşmesi imzalayıp araçları teslim eden BMC, bu ülkeye ilave 41 Kirpi 4x4 Mayına Karşı Korumalı Araç ve 5 Kirpi Ambulans gönderecek. Araçların sevkiyatı gelecek aylarda partiler halinde gerçekleştirilecek. Böylece BMC'nin son dönemde Tunus'ta kullanıma sunduğu araç sayısı 92'ye ulaşacak. Söz konusu ülkeye yapılacak yeni teslimatlar, aynı zamanda BMC açısından bir ilki de barındırıyor. Kirpi 4x4'ün ambulans versiyonu da bu ihracat vesilesiyle ilk defa yurt dışında bir kullanıcının envanterine girecek. Yeni sözleşmeler kapsamındaki teslimatlar tamamlandığında Tunus Silahlı Kuvvetleri envanterindeki Kirpi 4x4 Mayına Karşı Korumalı Araç sayısı 233'e yükselecek. Tunus, Türkiye'den sonra en büyük Kirpi filosuna sahip ülke konumunda bulunuyor.

Dünya

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA