TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 04-01-2020 12:25   Güncelleme : 04-01-2020 12:30

Bir Çiftlikbank skandalı da Diyarbakır'da! 20 milyon lira dolandılar

Bir Çiftlikbank skandalı da Diyarbakır'da! 20 milyon lira dolandılar

 

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Çiftlikbank olayını andıran bir olay yaşandı. Büyükbaş hayvan çiftliği kuran iki kardeş, çiftçilerden yaklaşık 20 milyon lira değerindeki büyükbaş hayvanları alarak kayıplara karıştı. Güvenlik güçleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Türkiye'de binlerce insanın mağdur olduğu Çiftlikbank skandalının bir benzeri de Diyarbakır'da yaşandı. Diyabakır'ın Silvan ilçesinde büyükbaş hayvan çiftliği kuran iki kardeş M.A. ve A.A., 20 milyon lira değerindeki büyükbaş hayvanları alarak kayıplara karıştı.

Yaklaşık 7 ay önce Silvan'a bağlı Gündüz köyünde çiftlik kuran iki kardeş Diyarbakır'ın Silvan, Hazro, Bismil, Kulp ile Batman'ın Sason ilçelerindeki çiftçilerden yaklaşık 20 milyon lira değerindeki büyükbaş hayvanlarını alarak kayıplara karıştı. M.A. ve A.A.'dan iki gün haber alamayan köy sakinleri, zanlıları bulmak için harekete geçti. Mağdurlar, cep telefonlarını kapatıp sırra kadem basan kardeşlerin bulunması için emniyete başvurdu.

"7 AY ÖNCE ÇİFTLİK KURDULAR"

Mağdurlar, M.A. ve A.A.'nın köylerine yakın bir yerde yaklaşık 7 ay önce çiftlik kurduğunu söyledi. Mağdurlar, "Köyümüze yakın bir yerde 7 ay önce çiftlik kurdular, bize yakın olması nedeniyle onlara güvendik. Bize yüksek karla kazanç sağlayacağını söyledi ve kabul ettik. Kendilerine ulaşmak istedik. Ancak uzun bir süre bizi oyaladılar, bugün yarın geliyorum diyerek bahaneler ürettiler. Bir süre sonra da telefonlarımıza çıkmamaya başladılar. Şimdi adamları arıyoruz bulamıyoruz. Bu şahıslardan şikayetçiyiz" dedi.

"ÇEVRENİN HEPSİNİ DOLANDIRIP GİTTİLER"

Dolandırıcılara ineğini veren fakat kısa süre sonra hayvanını alıp dolandırılmaktan kurtulan Abdullah Oruçlu isimli vatandaş ise "Geldiler buraya çiftlik kurdular. Mardinli diye biliyorduk. Geldiler buraya çiftliği yaptılar, 5-6 kardeş diye tanıttılar kendilerini. Ben bunları biliyorum. 6-7 aydır buradaydılar. Hazro, Kulp, Silvan, Lice bu çevrenin hepsini dolandılar ve kaçıp gittiler. Duyduğuma göre 20 milyon toplayıp kaçmışlar. Ben 49 bin liralık inek vermiştim, zorla aldım onlardan" diye konuştu.

Zanlılar M.A. ve A.A.'ya ulaşılamazken, güvenlik güçleri olayla ilgili geniş çapta inceleme başlattı.

Kaynak bolgegundem

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA