Pamukova
Giriş Tarihi : 18-02-2021 21:30   Güncelleme : 18-02-2021 21:42

Başkan Övün: Manşetler bizim kararlarımıza yön veremeyecek!

Başkan Övün: Manşetler bizim kararlarımıza yön veremeyecek!

Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Twitter hesabından dikkat çeken paylaşımlar yaptı. "Basına konu olan 2.500 metrekarelik arsanın tamamı yıllar önce yeşil alana çevrilmiş" diyen Başkan Övün o haberlere cevap verirken "Manşetler kararlarımıza yön veremeyecek" dedi. Övün şunları yazdı: 

"Çok değerli Pamukovalılar, geldiğimiz günden beri önceki dönemlerin haksızlıklarını, hukuksuzluklarını, keyfi uygulamalarını gidermeye çalışıyoruz. Sırf kendine muhalif olduğu için arsaları yeşil alana çevrilmiş birçok vatandaşımız var

Bunların sorunlarını imkanlar dahilinde çözmeye çalışıyor, bu çözümlerle hem mağduriyetleri azaltıyor hem de belediyemizi milyonluk parasal yüklerden kurtarıyoruz. Basına konu olan 2.500 metrekarelik arsanın tamamı yıllar önce yeşil alana çevrilmiş.

Bizim yaptığımız değişiklikle yarısı yeşil alanda bırakılıp diğer yarısı hak sahiplerine verilecektir. Böylelikle 13 kişinin yıllar süren mağduriyeti giderilmiş olacak ve aynı zamanda belediyemiz burası için ödemesi gereken yüksek bedelden kurtulacaktır.

Bu parsellerin bir kısmında ilçe başkanının akrabalarının da hakkı olması yıllar süren mağduriyeti gidermemize engel olmamalıdır. Bundan önce de bu tür mağduriyetleri gidermiştik ve bundan sonra da gidermeye devam edeceğiz.

Manşetler bizim kararlarımıza yön veremeyecek, milletimize hizmet etme yönünde geri adım attıramayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyrulur."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA