Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 25-02-2020 21:43   Güncelleme : 25-02-2020 21:47

Bakan açıklama yaptı

Bakan açıklama yaptı

Corona virüsü şüphesiyle Ankara'ya acil iniş yapan THY uçağı Kocaeli’ne giriş yaparken dönüş yaptı. Ankara’ya inen uçakla ilgili açıkla yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yolcuların bazılarında ateş olmayıp soğuk algınlığı bulgularının olması sebebiyle uçağı Ankara’ya indirme yönünde bir karar aldık” dedi.

Türk Hava Yolları’nın Tahran’dan havalanarak İstanbul’a gelmek üzere hareket eden TK879 sefer sayılı yolcu uçağı iddiaya göre Corona Virüsü şüphesiyle Ankara Esenboğa Havalimanı’na acil iniş yaptı. Uçuş kayıtlarına göre Türkiye saati ile 07.35’te kalkan uçak, saat 10.10’da Sakarya üzerine geliyor. Buradan dönüş yapan uçak saat 10.35’te Ankara’ya iniş yapıyor.  Uçağın inişi ile birlikte Esenboğa’da olağanüstü hal ilan ediliyor.

“GENEL DURUMLARI İYİ”

Ankara’ya inen uçakla ilgili açıkla yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İran'dan getirilen Türk yolculardan bir kısmının Kum ve Meşhed ziyaretleri olduğunun öğrenilmesi, birkaç yolcuda da ateş olmayıp, öksürük bulgularının olması sebebiyle uçağı Ankara'ya indirme kararı aldık." diye konuştu. Bakan Koca, "140 kişi içinde ateşi olan herhangi bir yolcu olmadığını, 4 hastada öksürük ve 2 hastada boğaz ağrısı yakınması olduğunu ve 4 hastanın özellikle ateşinin olmadığını, genel durumlarının iyi olduğunu ifade etmek istiyorum." dedi.

“KORONAVİRÜS HASTASI YOK”

Bakan Koca, "İran'daki Türk vatandaşları Türkiye'ye gelmek isterlerse, nasıl getirilmeleri gerektiğiyle ilgili her türlü imkanımızı seferber edeceğiz" ifadesinde bulundu. Bakan Koca, İran'dan getirilen ve karantina altında olan yolcuların tetkiklerinin negatif çıktığını, koronavirüs hastasının bulunmadığını bildirdi. Bakan Koca, İran sınırından giriş yapan Türk vatandaşlarının sağlık kontrolünün yapıldığını, Kum ve Meşhed kenti geçmişi olanların 14 günlük karantinaya alındığını söyledi.

Kocaeli Koz
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA