Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 04-05-2021 10:34   Güncelleme : 04-05-2021 10:38

Bahadır Özgür, Peker-Ağar çatışmasını yazdı

Bahadır Özgür, Peker-Ağar çatışmasını yazdı

Gazete Duvar yazarı Bahadır Özgür "Peker-Ağar çatışması, dehşet verici bir ekonomi politik ağın kriminal performansı" dedi. 

Gazete Duvar yazarı Bahadır Özgür, evine, aracına ve adamlarına operasyon düzenlenen Sakaryalı Sedat Peker'in dün yayınladığı videoda Mehmet Ağar hakkındaki sözlerini, "Peker-Ağar çatışması, dehşet verici bir ekonomi politik ağın kriminal performansı esasında. Ortada sineklerin etrafına üşüştüğü cazip bir “pamuk şekeri” duruyor oysa" diyerek yorumladı.

Petkim’in 2 milyar 40 milyon dolara Azerbaycan’ın devlet şirketi SOCAR’a satılmasının ardından başlayan olaylara dikkat çeken Özgür, "Basit bir özelleştirme değildi Petkim. Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin daima karanlık bir yüzü vardır. Mesela; siyaset-devlet-mafya ilişkilerinin sökün ettiği Ömer Lütfi Topal cinayetiyle başlayan Susurluk’a kadar uzanır" ifadelerini kullandı.

Sanatçısı, sporcusu, gazetecisinin de içinde bulunduğu ve 2007 yılında açılan milyarca dolarlık havuzun olduğunu belirten Özgür, "Gözümüzün önünde ülkeyi de önüne katıp sürükleyen zehirli bir nehir akıyor yıllardır. Peker’in işaret ettiği o nehre dökülen kanalizasyon borularından birisi ancak. Türkiye’den içeri öyle bir Azerbaycan var ki, “İki devlet tek millet” sloganı kültürel, ideolojik, siyasi dayanışmanın ötesinde anlamlara sahip artık. Petrol parasıyla, SİHA’larla, inşaatla ve derin ilişkilerle birbirine iyice yaklaşan; yaklaştıkça birbirine benzeyen; benzedikçe kader birliğine sürüklenen, “iki devlet tek rejim…” sözlerine yer verdi.

T24

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA