Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 20-02-2021 10:39   Güncelleme : 20-02-2021 10:48

Aytunç Erkin: Adnan Oktar örgütüne silah dağıtan vali kimdi?

Aytunç Erkin: Adnan Oktar örgütüne silah dağıtan vali kimdi?

Aytunç Erkin köşesinde gazeteci Hakan Erol'un 'Turnike' kitabına yer verdi. Yazısında Sadettin Tantan'dan da söz eden Erkin, yazısında kitabın 1075 yıl 3 ay hapse mahkum edilen Oktar'a özellikle sağ iktidarların nasıl yol verdiğini titizlikle anlattığını aktardı. Erkin, 1999 yılında dönemin İçişleri Bakanı, Sakaryalı Sadettin Tantan'ın örgütle mücadele ettiğini ancak açılan davada Adnan Oktar'ın delil yetersizlikten beraat ettiğinin kitapta yer aldığını belirterek Oktar'ın polis sorgusundaki diyalogdan bir bölüme de yer verdi:

"Polis: Gizli çekimler oldu, şantajlar oldu.
Oktar: Montajlar var…
Polis: Montajlar var. İyi kafiyeli oldu burada…
Oktar: Film olarak işte bu rahmetli Serkan Ciminli bizzat çekim yapıyordu. Hasan da ona yardım ediyordu. Yani onun teknik bilgisi iyidir. O kamerayı yerleştiren konumdaydı. Bunlar öyle filmler çekmişler falan.

Polis: Çekmişler derken, sizin bilginiz olmadan mı çekmişler?
Oktar: Bir kısmında benim haberim var, bir kısmında haberim yok. Yani doğru bir hareket değildi. Ne varsa ne yoksa bunları toplayın götürün dedim. Çöp torbalarına doldurttum. Götürün yakın dedim bunları Silivri'de. O zaman yaktılar işte.
Polis: O zaman yaktılar peki bu sizin emrinizle olmadı mı?
Oktar: Tabii tabii bilgim dahilindeydi… (…) (Mesut Yılmaz'a fotomontajın amacını söylüyor) İşte oyunu azaltmaktı." 

Aytunç Erkin'in yazısını "1999'dan 2018'e… 19 yıl Adnan Oktar'a kimse dokunmadı! Sahi… Kim büyüttü bu örgütü? Örneğin: Oktar örgütüne silah dağıtan vali kimdi? O zaman kitabı okuyun lütfen!" diye bitirdi. 

HalkTv

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA