Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 16-10-2020 01:11   Güncelleme : 16-10-2020 01:27

AYM üyesi hakkında iddia: Abdullah Gül'e Adil Öksüz önermiş olabilir

AYM üyesi hakkında iddia: Abdullah Gül'e Adil Öksüz önermiş olabilir

Anayasa Mahkemesi'nin Sakaryalı üyesi Engin Yıldırım sosyal medya hesabından 'ışıklar yanıyor' mesajını paylaşmasının ardından darbe tartışmaları yeniden alevlendi. Ekonomist Aydın Binboğa, AYM üyesi Engin Yıldırım'ın Sakarya Üniversitesi geçmişinin araştırılmasını talep etti ve şüphelerini dile getirdi.

Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım sosyal medya hesabından 'ışıklar yanıyor' mesajını paylaşmasının ardından tüm Türkiye darbe tartışmalarına kilitlendi. Yıldırım'a her kesimden tepki geldi.

''ENGİN YILDIRIM'I ADİL ÖKSÜZ'ÜN ÖNERME İHTİMALİ ÇOK YÜKSEK''

Ekonomist Aydın Binboğa, AYM üyesi Engin Yıldırım'ın ima dolu paylaşımının ardından sosyal medya hesabından dikkat çeken iddialarda bulundu. Yıldırım'ın Sakarya Üniversitesi geçmişinin araştırılması gerektiğini vurgulayan Binboğa, FETÖ'den dolayı en çok akademisyenin atıldığı üniversitenin Sakarya Üniversitesi olduğunu işaret etti. Yıldırım'ın aynı zamanda 2003-2010 yılları arasında Sakarya Üniversitesi İİBF dekanı olduğunu belirtti. O dönem Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Yıldırım'ı 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin firari sanığı FETÖ'cü Adil Öksüz'den başkasının öneremeyeceğini savundu.

'IŞIKLAR YANIYOR'LA NE DEMEK İSTENDİ?

Türkiye "ışıklar yanıyor" cümlesiyle Mehmet Ali Birand'ın 32. Gün programında tanıştı. Birand, Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihini mercek altına aldığı 32. Gün belgesellerinde Genelkurmay Başkanlığı'nın ışıklarıyla darbe girişimi arasında bir bağlantı kurardı. Birand, her kriz gecesinde Genelkurmay'ın ışıklarına bakmak gerektiğini, eğer ışıklar kapalıysa bir sorun olmadığını ama ışıklar yanıyorsa orduda bir tedirginlik olduğunu söylerdi. Dün geceki "ışıklar yanıyor" paylaşımları bu konuyu hatırlattı.

Kaynak: habervakti

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA