Hendek
Giriş Tarihi : 25-10-2021 15:58   Güncelleme : 25-10-2021 17:03

Av. Mangıroğlu'dan Bilirkişi raporu için dikkat çeken sözler!

Av. Mangıroğlu'dan Bilirkişi raporu için dikkat çeken sözler!

Hendek'teki patlamaya ilişkin bugün görülen 5. celsede Avukat Mehmet Mangıroğlu'nun ifadeleri dikkati çekti. Verilen aranın ardından duruşmaya saat 15.20 itibariyle devam edilirken, sanık müdafii Av. Mehmet Mangıroğlu, bilirkişi raporuna ilişkin beyanlarını sundu.

"TATMİN EDİCİ DEĞİL, HUKUKTAN UZAK BİR RAPOR" 

Mangıroğlu,"İlk bilirkişi raporu ile ikincisi aynı cümlelerden oluşmaktadır, itibar edilebilir mahiyette değildir, yeterli bir rapor değildir. Gerekli incelemeler yapılmadan kusur değerlendirmesi yapılması doğru değildir. Tatmin edici ve hukuki olmaktan uzak bir rapordur. Keşif yapılmadan mevcut yargılama ilerleyemeyecekir.

"YARGITAY'DAN, AYM'DEN, HATTA AHİM'DEN GERİ DÖNER"

16 aydır hala patlamanın sebebi açıkça ortaya koyulamamıştır. Bu halde verilecek hükmün Yargıtay'dan, AYM'den hatta AİHM'den geri döneceği kuşkusuzdur. Bu halde verilecek hükmün Yargıtay'dan, AYM'den hatta AİHM'den geri döneceği kuşkusuzdur.

"SİLAH ZORUYLA MI ÇALIŞTIRILDILAR?"

İşçinin işten kaçınma hakkı vardır. Bu işçiler silah zoruyla mı çalıştırılmıştır ? Mahkemelere, CİMER'e başvurmuşlar mı ? Ali Rıza Coşkun fabrikaya işçilerin sırtını okşamaya giderdi, her yıl sünnet töreni düzenlerdi" dedi.

YENİ RAPOR TALEP ETTİ

Sanık Ali Rıza Coşkun müdafii Av. Ali Talip Çankaya da konuşmasında, "Yeni bilirkişi heyetinin düzenleyeceği bir Bilirkişi Raporu talep ediyoruz" ifadelerini kullandı.

EK RAPOR İSTEĞİ

Sanık Ahmet Çağırıcı müdafii Av. Mustafa Güçlüer ise, "Diğer sanıklar kendilerini kurtarmak adına hiçbir sorumluluk vermedikleri insanları ateşe atmaya çalışıyor. Bilirkişi Ek Raporu talep ediyoruz." dedi.

"KANUNA AYKIRI"

Sanık Erşan Öztürk müdafii Yusuf Kantar da konuşmasında "Bilirkişi Raporu'nda asli-tali kusurlu tespiti kanuna aykırıdır." ifadelerini kullandı.

Sanık Asiye Angın müdafii Av.Özgür Bayraktar da mahkemede, "Müvekkilimin çalıştığı müddet Çin Mahallesinde görev ve yetkisi olamamıştır. Bu sebeple Asiye Angın yönünden patlamaya ilişkin illiyet bağı kurulamamıştır." dedi.

"BİR GÜNDE YAZARIM"

Sanık Yaşar Coşkun müdafii Av. Abdullah Tekneci ise, "Ben bu Bilirkişi Raporu'nu bir günde yazarım" şeklinde konuştu.

"BU İŞ BOZULACAK"

Sanık Yaşar Coşkun müdafii Av. Asena Aslan da mahkemede, "Burada olmazsa istinafta, istinafta olmazsa temyizde bu iş bozulacak." dedi.

Aslan, "Muğla yangınını çıkartan kişi Sakarya'dan gitmiş, bizim fabrikamız nerede? Ormanın yanında. Bunca delil olmaya ilerleyen karineler var" şeklinde konuştu.