Sakarya Eğitim
Giriş Tarihi : 24-06-2020 09:45   Güncelleme : 24-06-2020 10:13

Attığı tweet yüzünden okuldan uzaklaştırıldı, isyan etti

Attığı tweet yüzünden okuldan uzaklaştırıldı, isyan etti

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümünde okuyan bir kız öğrenci, attığı tweet yüzünden okuldan 15 gün uzaklaştırma cezası aldı. Başına gelen olayı Twitter hesabından gündeme taşıyan öğrenci, duruma isyan etti. 

BÖYLE YAZDI

"Merhaba, ben sakarya üniversitesi tarih öğrencisi B.Ö. geçtiğimiz dönem burada attığım mizah içerikli hakaret içermeyen bir twit yüzünden okul, hakkımda disiplin soruşturması açtı ve bu soruşturma uzaklaştırmayla sonuçlandı, lütfen sesimi duyurmama yardımcı olun" diyen öğrenci, kınama veya uyarı cezası beklerken uzaklaştırma cezası almasına tepki gösterdi.

"ANARŞİSTLİK Mİ YAPTIM?"

B.Ö. "okulu rencide edici davranışlarda bulunmak" suçlamasıyla aldığı cezaya isyan ederken, “ilk okula mı geldik, üniversiteye mi” diye yazan tweetinin herhangi bir hakaret içermediğini vurguladı. 

"Fiziksel bir şiddette mi bulundum ? Hayır.. Anarşistlik mi yaptım ? Hayır.. Siyasi herhangi bir şey mi yazdım? Hayır. Neden peki ben mizah içerikli bir tweet yüzünden uzaklaştırma alıyorum?" diye soran kız öğrenci sosyal medya üzerinden destek istedi. 

REKTÖRE SESLENDİ

Kız öğrenci B.Ö., Üniversite Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan'a da şöyle seslendi: "Durumun bu raddeye gelmesini istemezdim hocam, ama lütfen sesimi duyun, geleceğimde sürekli önüme çıkacak olan bu karara bir şeyler yapın"

İşte o öğrencinin destek çağrısı:

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA