Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 08-09-2021 23:57   Güncelleme : 09-09-2021 00:03

Aşı karşıtı profesör de o mitinge katılacak

Aşı karşıtı profesör de o mitinge katılacak

Aşı karşıtları İstanbul Maltepe'de 11 Eylül tarihinde miting için çağrı yaptı. Abdurrahman Dilipak'ın da konuşacağı miting için çeşitli illerden otobüs kaldırılırken, aşı karşıtlığı ile bilinen Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu da mitinge katılacağını duyurdu. SAÜlü akademisyen duyuru için şu afişi hazırladı:

Korona virüs aşısı karşıtları, 11 Eylül’de İstanbul Maltepe’de 'Büyük Uyanış' ismiyle miting düzenleyecek. Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak'ın da konuşma yapacağı miting için Twitter’da kampanya başlattı.

Mitingde konuşama yapacak isimlerden biri de Üsküdar'da yapılan aşı karşıtı mitingde kullandığı "Aşı yapan hekimler yargılanacaklar" ifadeleri nedeniyle İstanbul Tabip Odası’nın hakkında soruşturma başlattığı Dr. Bilgehan Bilge olacak.

Abdurrahman Dilipak, mitinge çağrı yaptığı paylaşımında “Bir anne arıyor, iki çocuğum okulda, benden habersiz aşı yaparlar diye korkuyorum diyor. Anneleri korkutmayın. Anneler yavrularını tehlike altında görürlerse yapamayacakları şey yoktur. Annelerin öfkesinden korkun. Anneleri çocukları için bekliyoruz. Büyük buluşma” ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA