Arifiye
Giriş Tarihi : 20-11-2019 13:34

Arifiye'de Organ Bağışı Etkinliği

Arifiye'de Organ Bağışı Etkinliği

Arifiye İlçe Sağlık Müdürlüğünce Organ Bağışı Farkındalık Etkinliği Düzenlendi…

15 Kasım Cuma günü Arifiye Kent Meydanında düzenlenen etkinliğe; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaçve Şube Müdürleri, Öğretmenler, Ak Parti İlçe Başkanı Ecz. Ali Başar, ARSİDER Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Fatih Yeter ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yavuz ve Mahalle Muhtarları, Sakarya Halk Sağlığı Başkanlığı Uzmanı Memduh Maruf Sert, Erenler İlçe Sağlık Müdürü Ömer Balcı, Arifiye Ziraat Bankası Şube Müdürü Levent Saka, Arifiye6.Noteri Dr.Mustafa Baş ve sağlık çalışanları ile vatandaşlar katıldı.

Arifiye İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban yaptığı açıklamada; “Organ Bağışı, başka hayatlara can katmaktır. Kişinin hayatta iken özgür iradesiyle organlarının bir kısmını veya tamamını ölümünden sonra başka hastaların tedavisinde kullanılmak üzere vasiyet etmesidir. 18 Yaşını aşmış, akli dengesi yerinde olan herkes organ bağışında bulunabilir.

Bizde,Arifiye İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak, Kasım ayı Organ Bağışı etkinlikleri kapsamında“Bağışlanan Her Organ Filizlenen Bir Hayattır.” sloganıyla organ bağışı farkındalık etkinliğini düzenleyerek, organ bekleyen hastalarımıza bir umut olalım istedik. Bu gün ülkemizde hastalıklarından dolayı organları iflas eden, tedavileri ancak organ nakli ile mümkün olan o kadar hastamız var ki. Vatandaşlarımızdan empati yaparak, kendilerini bu hastaların yerine koymalarını istiyoruz. Vatandaşlarımızı bu konuda bilinçlendirmek için ilçe genelinde tanıtım afişi asıp, tanıtıcı broşürler dağıttık. Düzenlediğimiz Farkındalık etkinliğine katılan konuklarımızdan 25 kişi bağışta bulundu. Bağışta bulunan vatandaşlarımıza Bağışlanan Her Organ Filizlenen Bir Hayattırteması kapsamında küçük çam ağacı fidanları dağıttık. Buradan tüm vatandaşlarımızın, organ bağışı kampanyasına destek vermelerini istiyor, hastalarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi. 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA