Arifiye
Giriş Tarihi : 01-02-2021 12:50   Güncelleme : 01-02-2021 12:54

Arifiye Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Arifiye Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Arifiye Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı…

Arifiye Belediyesi Şubat Ayı olağan meclis toplantısı, meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi…

            Arifiye Belediyesi Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

            Cumhuriyet Halk Partili Arifiye Belediyesi Meclis Üyesi Feridun Adıyaman gündem dışı söz istedi. Adıyaman konuşmasında; ”Sayın Başkanım, Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız kar yağışı ve soğuk havalarda yolları açık tutmada ve cadde ve sokakların kar ve buzdan temizlenmesi çalışmalarında gösterdikleri performans nedeniyle, sizin şahsınızda tüm belediye çalışanı arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.  Diğer bir konu 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununu kapsamında yaptığınız çalışmalar. Bu kanun Belediyemize bazı sorumluluklar yüklüyor. Bu konuda ne gibi çalışmalarınız var?  Bir de korona virüs pandemisini fırsat bilip fahiş fiyat uygulayan market ve diğer işyerlerinin takibi noktasında ne gibi çalışmalarınız var? diye sordu.

Başkan Karakullukçu yaptığı açıklamada; “ Öncelikle Şubat ayı Meclis Toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Evet, geçtiğimiz günlerde yaşadığımız kar yağışı ve soğuk havalarda gerekli tedbirleri alarak ekiplerimizi organize ettik. Hamd olsun, kent meydanı, ana cadde ve sokaklarda yaptığımız kar ve buz temizleme çalışmaları sayesinde vatandaşımız hiçbir mağduriyet yaşamadı. Sadece merkeze uzak mahallelerimizde elektrik tellerinin kopması nedeniyle yedi-sekiz saatlik elektrik kesintileri yaşandı. SEDAŞ ekipleri de bu arızaları gidererek, vatandaşımızın mağdur olmasını engelledi.

Sokak hayvanlarının toplanması, aşı ve bakımlarının yapılması ve sonrasında doğal ortamlarına bırakılması işlemleri tamamen 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununda belirtilen hükümlere göre yapılmaktadır. Bizim henüz bir barınağımız yok.  Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağının bize verdiği kontenjan sayısı kadar hayvanı toplayarak işlemleri yürütüyoruz. Büyükşehir Belediyesi tarafından ikinci bir hayvan barınağının yapılması gündemde. Bu da daha fazla hayvanı toplayarak aşı ve bakımlarını yaptırabileceğimiz anlamına geliyor.

Diğer konuda market ve işyerleri Zabıta ekiplerimizce sürekli kontrol altında tutuluyor. İl Tarım Müdürlüğü ile Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü ile koordinasyon halinde bu denetimlerimizi sürdürüyoruz.

Arifiye’miz son on iki yılda birçok konuda çok büyük yol kat etti. Eskiden yapılacak projeler diye konuşulanları, bir bir hayata geçirdik. Şimdi Arifiye’yi geliştirecek başka projeler üzerinde çalışıyoruz. Arifiye İlköğretim Okulu, Anadolu Lisesi ve İmam Hatip Lisesi inşaatları tüm hızıyla devam ediyor. Toyota Hastanesi inşaatı yine aynı şekilde devam ediyor. Sağlık Ocağının temeli kazıldı. O’nunda çalışmaları devam ediyor. Karaaptiler Mahallesinde 400 dönümlük alan üzerinde yeni bir doğal yaşam parkı inşa ediyoruz. Yaz aylarında vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. İkinci cadde de alt yapı çalışmalarında sona gelindi. Yaz aylarında asfaltı atılacak. Gidin, buraları görün.” dedi.

            Arifiye Belediyesi Seyfettin Kubilay Kültür Merkezi Meclis Salonunda yapılan toplantıda, belediye meclisi gündeme alınan 3 maddeyi görüşerek karara bağladı.

  1. Belediyemiz Meclisinin 04.01.2021 tarih ve 2021/07 Sayılı kararı ile incelenmek üzere İmar komisyonuna havale edilen Ahmediye Mah.2601 ada 209 nolu parsele yönelik hazırlanan1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliğine ait 22.01.2021 tarih ve 2021/01 Sayılı Komisyon raporunun görüşülmesi.
  2. Belediyemiz araç parkında bulunan 2013 model binek Toyota verso aracın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne hibe olarak verilmesi ile ilgili Fen işleri Müdürlüğünün 14.01.2021 tarih ve 32 Sayılı yazısı.
  3. Mülkiyeti Hazineye ait olup Belediyemize tahsisli 592 ada 55 nolu parselde bulunan Belediyemize ait Sosyal Tesis Binasının. Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesinde buluna Mülkiyeti Hazineye ait 895 ada 2 Nolu Parselde bulunan Belediyemize ait işyerinin 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre 10 yıllığına kiraya verilmesinin görüşülmesi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Eric Jones 3 hafta önce
Good day,

My name is Eric and unlike a lot of emails you might get, I wanted to instead provide you with a word of encouragement – Congratulations

What for?

Part of my job is to check out websites and the work you’ve done with sakaryadetayhaber.com definitely stands out.

It’s clear you took building a website seriously and made a real investment of time and resources into making it top quality.

There is, however, a catch… more accurately, a question…

So when someone like me happens to find your site – maybe at the top of the search results (nice job BTW) or just through a random link, how do you know?

More importantly, how do you make a connection with that person?

Studies show that 7 out of 10 visitors don’t stick around – they’re there one second and then gone with the wind.

Here’s a way to create INSTANT engagement that you may not have known about…

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know INSTANTLY that they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally checking out sakaryadetayhaber.com.

CLICK HERE http://www.talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

It could be a game-changer for your business – and it gets even better… once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately (and there’s literally a 100X difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes.)

Plus then, even if you don’t close a deal right away, you can connect later on with text messages for new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

Everything I’ve just described is simple, easy, and effective.

CLICK HERE http://www.talkwithcustomer.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE http://www.talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=sakaryadetayhaber.com
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA