TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 03-03-2022 10:23   Güncelleme : 03-03-2022 10:27

Antalya'nın İncisi Kaş'ın Doğal Güzellikleri

Antalya'nın İncisi Kaş'ın Doğal Güzellikleri

Akdeniz Bölgesi’nin en popüler tatil beldeleri arasında yer alan Kaş, hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile görülmeye değer bir tatil bölgesidir. Dört mevsim muhteşem doğası ile gidilmeye değer olan Kaş, pek çok doğal güzelliğe sahiptir. Kaş’ın doğal güzellikleri arasında yer alan yerlerden biri Kekova Adası’dır. Tarihi kalıntıları ve batık şehri içinde barındıran bu ada görenleri manzarası ile büyülüyor. Adanın belirli bölgelerinde yüzmeye izin verilen bu yere, ziyaretçilerin tekneler ile getirilmesi sağlanır. Milli park ilan edilmiş Saklıkent Kanyonu ise Kaş’ın görülmesi gereken diğer doğal güzellikleri arasında yer alır. Türkiye’nin en büyük kanyonu olan Saklıkent, dünyada ise büyüklük olarak üçüncü sırada yer almakla beraber bu bölgeye safari turları ile gidilir.   

Kaş’ta Yapabileceğiniz Aktiviteler

Antalya’nın incisi olan Kaş yapılacak aktiviteleri yönüyle oldukça çok alternatifi içinde barındırır. Kaş’a gelen ziyaretçiler genel olarak tekne turlarına katılır ya da dalış yaparlar. Bu aktiviteler dışında zamanla yapılacak pek çok etkinlik ortaya çıkar. Kaş’a gelen ziyaretçiler burada deniz kanosu gibi farklı etkinliklere katılmanın yanı sıra yamaç paraşütü gibi de adrenalin dolu aktivitelere katılabilir. Saklıkent Kanyonu’na ya da Likya’ya düzenlenen yürüyüşler ile ziyaretçiler oldukça keyifli dakikalar geçirebilir. Yaz boyunca masaj terapistlerinden ders alabilir ya da yoga hocalarından yoga da öğrenebilirsiniz. Kaş’ta hem çeşitli aktivitelere katılıp hem de burada sakin bir şekilde tatil yapmak isteyen kişiler Kaş otellerinde konaklayarak rahatın ve konforun tadını çıkartır.

Kaş’ta Konaklama Seçenekleri

Kaş kendine özgü bir tatil beldesi olmakla beraber bohem tarzı ile fark yaratır. Kaş bölgesinde pek çok konaklama tesisi bulunur. Konaklayacak yerler arasında kişilere pek çok alternatif sunarak kişilerin kendi ihtiyacına yönelik yerleri bulmasına imkan tanır. Kaş’ta daha çok villa,kamping,küçük otel gibi konaklama tesisleri bulunur. Kaş butik otelleri ve küçük oteller  oda kahvaltı servisi yapmakla beraber kişilerin otel dışında da zaman geçirmelerine imkan tanır. Kaş’ta bulunan pansiyonlar ise kişilerin bütçesine uygun fiyat aralıklarında yer alıp çoğunun aile işletmesi olması nedeni ile samimi bir atmosfere sahiptir. Konaklama açısından pek çok alternatife sahip olan Kaş bölgesindeki oteller, neredekal.com ile oldukça kısa bir sürede incelenip kişilerin daha kısa sürede tercih yapmalarını sağlar.

 

Hülya SÜRÜCÜHülya SÜRÜCÜ