Advert

Advert

Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 24-03-2021 13:05   Güncelleme : 24-03-2021 14:24

Annesinin boğazını keserek öldürmüştü...Cezai ehliyeti tam çıktı

Annesinin boğazını keserek öldürmüştü...Cezai ehliyeti tam çıktı

İzmit’te annesinin boğazını keserek öldüren Onur Özgür için Adli Tıp Kurumu, “Cezai ehliyeti tam” raporu verdi.

2014 yılının haziran ayında Yahya Kaptan ışıklar mevkiinde meydana gelen olayda Işık Gürel’in kullandığı araçta İfaket Ergün, Serpil Eroğlu ve oğlu Onur Özgür seyahat ediyordu. Araba seyir halindeyken arka tarafta annesiyle birlikte oturan Onur Özgür bilinmeyen bir nedenle annesinin boğazını keserek öldürdü. Özgür, olay sırasında ön koltukta oturan İfaket Ergün’ü de elindeki bıçakla ağır yaraladı.

Yaşanan olayın ardından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde üç ay tedavi gören Onur Özgür, Eskişehir Cezaevi’ne yerleştirilmişti. Annesini öldüren Onur Özgür’ün Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davada şahsın cezai ehliyeti olmadığı gerekçesiyle Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi görmesine karar verilmişti.

Onur Özgür, önceki ifadelerinde, “Televizyondan bana mesajlar gelmeye başlamıştı. Sürekli sesler duyuyordum. Uyuşturucu kullanmıyorum. Ben olayı hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde cezaevindeydim. Cezaevinde gazetelerden olayı öğrendim. Sonrasında da kendimi kaybettim ve intihar etmek isteyip kendimi kestim ancak kurtardılar. Anneme bunu yaptığım için çok üzgünüm” ifadelerini kullanmıştı.

Karar için temyize gidildi ve Yargıtay şahsa ceza verilememesi kararını bozdu. Öte yandan Adli Tıp Kurumu, “Onur Özgür’ün “cezai ehliyeti var” raporu hazırladı. Duruşma Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülmeye başlandı. Onur Özgür, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde olduğu için duruşmaya katılamadı. Duruşmada mahkeme heyeti, Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Kurumu’nun raporu düzenlemesine ve bir dahaki duruşmada müştekilerin hazır bulundurulmasına karar vererek duruşmayı 21 Eylül tarihine erteledi. Bu kararlarla birlikte sanığın ceza almasının önü açılmış oldu

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA