Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 24-04-2020 21:05

Anne ve babalarını koronavirüslü diye hastanede bıraktılar

Anne ve babalarını koronavirüslü diye hastanede bıraktılar

Sakarya'nın komşu ili olan Kocaeli'nin Darıca ilçesinde Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde koronavirüs tedavisi gören anne babalarını hastanede bırakanlara başhekim adeta isyan etti.

Kocaeli’de sadece koronavirüs hastalarına bakan Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde oldukça acı olaylar yaşanıyor. Hastanenin başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş yaşananlara adeta isyan etti. Sosyal medya hesabı aracılığıyla yaptığı paylaşımla anne babasını hastanede bırakan vatandaşlara seslenen Güneş, “Sizi buradan ifşa etmemi ister misiniz?” diye seslendi.

“ANNE VE BABAMIZ KABUL EDERİZ”

Doç. Dr. Mustafa Güneş yaptığı paylaşmıı şöyle: “Bizim hayat felsefemiz anne-babaya of! bile demeyi yasaklamıştır. Buna rağmen virus kaparım diye hastaneye, cami avlusuna bebeğini bırakıp kaçanlar gibi bırakıp giden ve hiç ulaşılamayan veya tedavisi tamamlanan anne babasını almaya bile yanaşmayanlar.. Biz hastane çalışanları olarak onları anne ve babamız olarak kabul edip her türlü ihtiyaçlarını karşılar, bakımlarını yaparız. Bu bizim insani, vicdani ve mesleki görevimiz. Biz bu görevimizi zevkle ve bir ibadet duygusuyla yapıyoruz. Ya siz hastane köşesine anne- babasını terkedip kaçanlar. Telefonlarımıza dahi cevap verme nezaketinde bulunmayanlar. Evet bunların sayısı parmak sayısı kadar ama üzüntü verici bir durum. Sizi buradan ifşa etmemi ister misiniz?"

Kocaeli Koz

 

NELER SÖYLENDİ?
@
леонора дворникова 1 ay önce
Доброго вам дн!.В эти святые дни,прошу Всевышнего,чтобы он вам дал силы и здоровья для работы,которую вы делаете во благо здоровья и жизни ваших подопечных.
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA