Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 22-04-2020 13:46   Güncelleme : 22-04-2020 14:09

Alişan Ramazan fırsatçılarını uyardı: Adli ve cezai işlem yapılacak

Alişan Ramazan fırsatçılarını uyardı: Adli ve cezai işlem yapılacak

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan sosyal medya hesabı üzerinden, Ramazan ayı ve Bayram fırsatçılarını uyardı. Alişan "Adli ve idari işlem yapılır" mesjaı verdi ve şunları yazdı:

"Koronavirüsle mücadele kapsamında Ramazan ayı dolayısıyla ek tedbirler alındı. Milletçe toplu katılım gösterdiğimiz iftar, sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren hiçbir etkinliğe müsaade edilmeyecek.

Ramazan süresince iftar saati ve hemen öncesinde oluşabilecek pide kuyrukları ve yoğunluğun oluşturacağı bulaş riskinin önlenmesi amacıyla; Fırınlardaki pide ve ekmek üretimi ile özel sipariş alımı IFTARDAN 2 SAAT ÖNCE sonlandırılacak.

İftar vakitlerinin öncesinde oluşabilecek trafik yoğunluğu dikkate alınarak iftar saatinin EN AZ 3 SAAT ÖNCESİNDEN İTİBAREN belediyeler ile gerekli koordinasyon sağlanarak toplu taşımada kullanılan araç ve sefer sayısının arttırılması sağlanacak.

Ramazan Fırsatçılarına Denetimler Artacak. Ramazan ayını ve Bayramı fırsat bilerek FAHİŞ FİYAT UYGULAMASI YAPAN işletmelere yönelik denetimler arttırılacak ve gerekli adli/idari işlemler ivedilikle yapılacak."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA