SİYASET
Giriş Tarihi : 01-02-2021 10:10   Güncelleme : 01-02-2021 10:30

AKPli vekil Yavuz'a bir tepki de İYİ Partili başkandan geldi

AKPli vekil Yavuz'a bir tepki de İYİ Partili başkandan geldi

İYİ Parti Ferizli İlçe Başkanı Akın Özdemir, koronavirüs salgınına ve pandemi kurallarına rağmen Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz'un Ferizli ilçesinde kalabalık bir partili grupla aynı masada tedbirlere aykırı olarak toplanmasına tepki gösterdi. Özdemir şu açıklamayı yaptı: 

"YASAĞI HEPİMİZ BİLİYORUZ"

"İçişleri Bakanlığınca Valiliklere gönderilen genelgeye göre, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye yönelik yeni tedbirler 20 Kasım Cuma saat 20.00'den geçerli olmak şartiyle uygulanmaya başlanmış, Restoranlar, lokantalar, cafeler, kahvehaneler çorbacılar, aperatif salonları kısaca oturarak masa başında yeme içme ikinci bir emre kadar sonlandırıldığını hepimiz biliyoruz.

"TAKDİRE ŞAYAN...AMA..."

Hal böyleyken iktidar olan bir partinin Sakarya vekili Ali İhsan bey Ferizli ilçemize gelerek, Belediye başkanımz, AKP ilçe başkanımız , gençlik kolları başkanı ve başkan yardımcılarıyla gençlerle buluşup toplantı düzenlemeleri, değerli vakitlerini ayırmaları takdire şayandır. Ancak Kasım ayından bu yana zor durumda olan, sıkıntı çeken, bir umutla açılacağı günü iple çeken, her gün boş masa ve sandalyelerini silen hatırı sayılır sayıda esnafımız mecliste gördüklerini vekillerini ilçelerinde de görmek karşılamak ve isteklerini dile getirmek, yaşadıklarını anlatmak istediklerini samimiyetimle inanıyorum.

"YASAK OLMADIĞI AŞİKÂR"

Pandemi dolayısiyle Türkiye'nin dört bir yanında kapalı olan Belediye Sosyal Tesisleri, Vekilin yapılmakta olan Cezaevi inşaatını teftişi sonrası yada öncesi Ferizli Çamlık'taki Belediye tesisinde ağırlanıyor olması normal zamanda kesinlikle sorun olmayacak bir icaptır. Ziyaretin şimdi böyle bir ortamda tertiplenmesi akıllarda soru işareti bırakıyor. Yasak olmadığı aşina olan tesiste, kimilerinde çene altında , çoğunlukta da hiç olmayan maske, kısmen uyulan mesafe ve masalarda olmayan kolonya, dejenfektanla kapalı bir ortamda nasıl bir hijyenden bahsedilebilir?

"O TESİS HER TOPLANTIYA AÇIK MIDIR?"

Vekile, Başkanlarımıza ve gençlere o gün hizmet veren tesis acaba şuan her toplantıya açık mıdır. Türkiye'de mutasyonlu virüs tespit edilen vatandaşlarımızın sayısı 128'e yükselmiş, 17 şehrimizde de İngiltere varyantı görülmüşken Sakaryamız da, Ferizlimizde daha dikkatli olmamız gerekmez mi ?

"CEZAEVİNE ÖVGÜSÜ BİZİ DERİNDEN YARALADI"

Mutasyona uğramış virüsün bulaşma artışı normal bulaştırıcılığının %70 oranında daha fazla olması daha vahim sonuçlara sebebiyet vermez mi ? unutmayalımm ki korona virüs dünyanın bir ucundaki çinden 1 kişi vasıtasiyle bütün dünyayı sarmıştır. Sayın vekilin ilçemize gelerek çarpıcı başka bir girişimide, Hala yapımı sürmekte olan ikisi kapalı büyük, biri açık üç cezaevi’nin ,bunun yanısıra 180 lojman, çok amaçlı salon, ilginçtir ki Ferizli Devlet Hastanemizden çok daha büyük olan bir hastahane, fırın, kendine özel itfaiye ve bir çok yeni sistemle donatılmış kompleks bir yerleşkeden bahsederek övgüsü bizleri ve vatandaşlarımızı derinden yaralamış, bir o kadar da Ülkemizin kanayan yarası cezaevlerinin içler acısı durumunu ortaya koymuştur.

"SON ÇARENİN CEZAEVİ OLDUĞUNU HİSSETTİRMELİYDİ"

Bir vatandaşımızın haklı serzenişi gibi, cezaevleri övgüyle, şu kadar konforlu, yatakları yumuşacık, sıcak suyu güneş panalleriyle ısıtılıyor, lüks içinde cezanızı çekebileceksiniz dercesine övünülecek yerler haline getirilmemeli, aksine huhuk sisteminin sağlam temeller üzerine kurularak, caydırıcılık ilkesi güdülerek son çarenin cezaevi yolu olduğu hissettirilmelidir.

"KÖTÜ HABERLERLE GÜNDEME OTURMAK İSTEMİYORUZ"

Bizler bir kez daha bilinmesini isteriz ki , güzel Sakaryamızın doğa harikası Ferizli ilçesi yazılı basında, görsel medyada ve televizyonlarda karışıkların yaşandığı, kaosun eksik olmadığı, cezaevi firarilerinin dehşet yaşatmadığı, Ferizli’mizin kötü haberlerle gündeme oturmadığı bir ilçede yaşamak ve yaşatmak arzusundayız."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA